Вы здесь

Відгуляли на славу: як павлоградці проводжали зиму (ФОТО)

Минулої суботи, 17 лютого, дорослі і малі павлоградці долучилися до святкування одного з найдавніших слов’янських свят, яке є неймовірно ситним, бо ж не обходиться без млинців на будь-який смак. Це свято Масляної, яка тривала увесь попередній тиждень, мала свою кульмінацію у суботу і була предтечею Великого посту у православних християн.
 
Цього дня у центрі Павлограда, у сквері ім. Т.Шевченка, було людно, бо ж охочих поласувати млинцями, випічкою, гарячим чаєм, подивитися на виступи творчих колективів, і нарешті – взяти участі у стародавньому дійстві – спаленні Морени, знайшлось багато – від малечі до містян досить поважного віку. До того гості заходу мали змогу відвідати ярмарок, на якому свої творчі роботи презентували місцеві народні умільці, підспівати павлоградським співакам, дізнатися, як святкують Масляну в інших країнах. А для малечі була підготована цікава розважальна ігрова програма, керували якою вправні аніматори.
 
З вітаннями до павлоградців виступили й міський голова Анатолій Вершина та народний депутат України Артур Мартовицький, які поздоровили усіх зі святом та запалили символічне опудало зими – Морену.
 
Цьогорічною родзинкою свята став величезний млинець, який підготували підприємці міста. Щоб скуштувати його, навколо ятки зібралася ціла черга з охочих до такого традиційного святкового смаколика. 
 
Хоча погода цього дня була похмурою, та на загальну атмосферу свята це не вплинуло – кожен гість заходу був ситим і задоволеним.