Вы здесь

Павлоградці відмовляються лікуватись від раку

На сьогодні однією з «найпопулярніших» хвороб у людей є  рак. Пухлини не вибирають собі жертв ні за ознаками статі, ні за віком, ні за національністю. Вони просто вражають будь-які органи і поступово вбивають. Особливо, коли людина свідомо відмовляється від лікування. Але досить часто трапляються випадки, коли рак вдається подолати, якщо вчасно помітити, що із організмом щось не так.
 
Загалом на кінець 2017 року у Павлограді на обліку передувало 2273 людини з онкозахворюваннями. Серед них рак був діагностований у 14 дітей до 14 років і у 6 підлітків. 
 

«Онкозахворювання у запущеній стадії минулого року було виявлено у 70 випадках. Причинами такого пізнього виявлення хвороби є її прихований перебіг (у 34 випадках),  відсутність профогляду протягом року (11 випадків), несвоєчасне звернення за медичною допомогою (25 випадків), – розповідає завідувачка амбулаторії №8 КЗ «ЦПМСД» Юлія Гацько. – У більшості цих  випадків захворювання можна було попередити, якщо б люди відповідально ставилися до свого здоров’я. На питання, чого раніше не звернулися до лікаря, хворі часто відповідають – «боялися». Цікаво, тоді боялися, а зараз все одно прийшли – вже не боїтеся? Треба було раніше приходити, коли ще можна було щось зробити. До слова, на початкових стадіях онкозахворювання може зовсім не боліти. Якщо ви щось помітили «неправильне» і «незвичне» у себе і воно вас не турбує – обов’язково зверніться до лікаря. Можливо, це рак».

 
За словами лікаря, у Павлограді також поширені випадки, коли хворі за браком коштів відмовляються від лікування. Таких минулого року було 55. 
 

«Минулого року було виявлено 409 нових випадків онкозахворювань серед павлоградців, а от поставлено на облік усього 378 осіб, бо у деяких людей захворювання виявили вже після смерті»,

 
- зазначила Юлія Гацько.
 
За словами лікаря, важливо, що у місті досить багато випадків, коли онкологію у людей виявляють під час профоглядів. Лікарі помічають, що з людиною  щось не те, і призначають додаткове обстеження. Якраз під час такого обстеження і можна своєчасно  виявити хворобу. У Павлограді минулоріч на профоглядах було виявлено 83 випадки захворювання.
 
Згідно статистичних даних, онкозахворювання найчастіше виявляють у людей старше 60 років – таких по місту було 280 випадків, менше – у людей молодшого віку – 98 випадків. Найбільш поширеними є онкозахворювання бронхів і легень, молочної залози та прямої кишки. 
 

«Щоб переконатися у відсутності чи наявності хвороби, людина може здати відповідний аналіз крові на так звані онкомаркери. Але за умови, що людина підозрює у себе цю хворобу у певному органі, бо здати аналізи на всі онкомаркери неможливо»,

 
- додала вона.
 
Також лікар зауважила, що популярні нині сенсаційні заяви деяких спеціалістів про те, що віднайдено ліки від раку є міфом. Бо кожне онкозахворювання має свою специфіку і віднайти одні ліки від усіх видів раку неможливо. Це все одно, що створити одну пігулку, що вилікує всі хвороби людини загалом. Але не слід одразу панікувати, бо у кожного захворювання є свої методики лікування, які при своєчасному зверненні хворого до медичного закладу дають досить позитивні результати.