Вы здесь

З турботою про майбутнє

Від створеної минулого року 3-ї Об’єднаної територіальної громади на Павлоградщині, в яку увійшли мешканці сіл Межиріцької, Булахівської і Карабинівської сільських рад, селяни очікують позитивних змін. І, перш за все, для свої дітей. І для цього у них є обґрунтовані підстави, про що красномовно свідчить інтерв’ю з директором Межиріцького навчально-виховного комплексу ім І. С. Обдули Олександром Муштатом.
 
– Олександре Миколайовичу, на вашу думку, чим може сприяти створення Межиріцької об’єднаної територіальної громади вдосконаленню учбового процесу і освоєнню знань учнями шкіл ОТГ?
– Я сподіваюсь, що депутатський корпус нашої громади виправить помилку, яку свого часу допустили депутати Павлоградської районної ради, відхиливши розгляд питання про створення опорних шкіл в селах району. Якщо наші обранці ухвалять рішення про створення опорної школи в с. Межиріч з її філіями в інших селах громади, це буде вагомим кроком до здобуття більш глибоких знань дітьми громади, які планують вступати до ВУЗів. 
– І завдяки чому це відбудеться?
– Перш за все, опорна школа передбачає створення профільних класів. Така школа дає можливість кожному учню обрати профільний клас відповідно до ВУЗу, до якого він хоче вступити. Скажімо, у профільному гуманітарному класі може поглиблено викладатись українська мова і література, історія, для тих, хто готує себе до вступу до університету на філологічний факультет, у профільному математичному класі – математика, фізика для майбутніх абітурієнтів технічних ВУЗів і т. д. Певна річ, учень отримає набагато більше знань з математики чи іноземної мови, коли на ці предмети в профільних класах відводиться в учбовому плані 9 годин на тиждень проти 4 годин у звичайних класах. І це дасть свій результат в балах ЗНО.
 – Чи зможуть в таких профільних класах навчатись учні інших сіл вашої об’єднаної громади? 
 – Справа в тому, що при створенні в Межиріч опорної школи, так звана «старша школа», в якій навчаються учні 10-11 класів, в Булахівці і Карабинівці, де набирається до десятка старшокласників, буде ліквідована. Шкільні автобуси будуть щодня привозити до опорної школи старшокласників з цих сіл. І створення кількох повноцінних класів дасть нам можливість використати весь наявний потенціал по створенню саме профільних класів. Адже на сьогодні в нашій школі є відповідна матеріальна база і кадри вчителів для створення математичного, технологічного, суспільно-гуманітарного та інших профільних класів. Але в нашій школі всього один 10-й і один 11-й класи. А для створення кожного профільного класу необхідна певна кількість учнів. Через те ми вимушені навчати наших дітей лише за одним, максимум двома профілями. А об’єднання всіх старшокласників громади в одному закладі дасть можливість забезпечити їм отримання якісних освітніх послуг.
Я впевнений, що майбутнє шкільної освіти – профільні класи, які – зелена дорога учням до вступу у ВУЗи. Так, наприклад: 29 випускників 2015 року навчались за двома профілями: математичним і технологічним. З 15 випускників математичного профілю абсолютно всі вступили до ВУЗів, при цьому 13 – на бюджетну форму навчання і лише 2 – на контрактну.
– Олександре Миколайовичу, але ж є і такі учні, які не планують продовжувати своє навчання у вищих учбових закладах. То чи потрібна їм опорна школа?
– Звичайно, є такі учні. Таким учням ми можемо запропонувати навчання в профільному технологічному класі, де окрім середньої освіти дівчатка придбають професію швачки, а хлопці – тракториста. Погодьтесь, що по закінченні школи уже мати професію у наш час багато чого варте.
Я впевнений, створення опорної школи в Межиріч принесе безумовну користь дітям всіх жителів нашої об’єднаної громади, дасть можливість розвивати їх здібності і природні таланти. Адже на сьогодні в нашому навчально-виховному комплексі працюють спортивні секції з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, бадмінтону. Учні мають можливість проводити своє дозвілля в багатьох гуртках.
До слів Олександра Миколайовича слід додати, що учбовим процесом в Межиріцькому НВК займаються досвідчені вчителі - професіонали своєї справи. 
Навчання в профільних класах, професіоналізм педагогів дає прекрасні результати, саме тому в обласному рейтинзі навчальних закладів (за результатами здачі ЗНО випускниками) Межиріцький НВК ім. І.С. Обдули зараз займає 83 рядок, залишивши далеко позаду не лише школи району, а і більшість шкіл міста Павлограда.
Якщо до сказаного Олександром Миколайовичем прислухаються депутати Межиріцької ОТГ і ухвалять рішення про створення опорної школи – буде проявлена справжня турбота про майбутню долю не лише дітей, а і всіх жителів громади.