Вы здесь

Нерентабельні котельні міста закриють

На сесії міської ради, яка відбулась 26 грудня, було затверджено схеми теплопостачання  Павлограда на 2017-2022 роки, які мають на меті покращити ситуацію з теплопостачанням у місті. Про деякі подробиці цих схем після сесії міськради кореспондентам розповів директор комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго» Микола Вовк.
 

«Програма розроблялася під перехід котелень на інші види палива. Згідно затверджених схем у кожної котельної буде широкий вибір, куди рухатися далі (який вид палива обирати – ред.). Частину котельних, які знаходяться у нерентабельних районах та не можуть себе окупити, прийдеться закрити. Декотрим будинкам буде запропоновано перейти на інші види палива. В першу чергу, це будинки,  в яких більш ніж 50% мешканців мають автономне опалення. Вже наступного року на розгляд депутатам будуть представлені котельні, яким буде запропоновано перейти на індивідуальне опалення»,

 
- розказав Микола Вікторович. 
 
Але, за його словами, альтернативу природному газу наразі знайти практично неможливо.
 

«На мою думку, альтернативи природному газу на сьогодні немає. У невеликих обсягах його можна замінити, але все замінити неможливо. У нас нема іншого відповідного виду палива. Є вугілля, але якщо переводити на нього, то витрати обійдуться в мільярд»,

 
- додав він. 
 
До того ж, сам перехід на інші види палива потребує значних грошових вливань, які не під силу міському бюджету. Вартість робіт складатиме 288 млн. грн. Розрахована вона на 4-5 років.
 

«Маємо залучати кошти інвесторів, зокрема іноземних, пошуки яких наразі тривають»,

 
- зазначив директор павлоградських тепломереж.
 
Та, за його словами, це буде нелегко, бо у підприємства є борги і не кожен захоче інвестувати у таке підприємство.
 
На сьогодні у Павлограді більшість мешканців 25 багатоквартирних будинків вже перейшли на індивідуальне опалення, тому їх планують відключити від системи централізованого опалення.