Вы здесь

Павлоградські католики та протестанти вперше відзначили Різдво у державний вихідний (Фото)

Католики та протестанти всього світу відзначили Різдво Христове. І вперше українці за всю історію нашої країни відзначали його у державний вихідний – 25 грудня. Святкова служба до дня народження Ісуса Христа проходила у Павлограді два дні (24 та 25 грудня) у костелі ім. Святого архангела Михаїла. Її 24 грудня відвідали близько 20 прихожан, а 25 грудня – близько тридцяти.

Прихожани та священнослужителі римо-католицького храму підготувалися до свята – облаштували у холі храму різдвяний вертеп – композицію сцени народження маленького Ісуса: ясла із ляльковими фігурами Христа, його матері Діви Марії, пастухів, овець, волхвів. Встановили і різдвяну ялинку з прикрасами.

Те, що з цього року 25 грудня в Україні стало офіційним святом та вихідним, за словами настоятеля римо-католицького храму в Павлограді Івана Пищика, є дуже добрим.

«Такі зміни дозволили українцям не відділятися від решти світу, в якому особливо шанують 25 грудня. Тепер парафіяни зможуть відвідувати церкву в цей день, хоча раніше вони могли бути зайняті на навчанні або роботі. Коли я рік тому приїхав в Павлоград, костел відвідувало близько 14 чоловік. Зараз - вже п’ятдесят. Католицька церква - єдина в Україні, чисельність прихожан якої збільшується. Не забувайте, що Різдво Христове – це сімейне свято. У різдвяні дні з 25 по 1 січня у католиків прийнято збиратися всією сім'єю за одним столом, а також робити добрі справи»,

- каже настоятель костелу.

Різдво у ці дні відзначили і протестанти. Так, 24 та 25 грудня святкова служба пройшла у церквах УХЦ «Нове покоління».

Зокрема, в Тернівці на різдвяну службу у Центр дозвілля «Шахтар» прийшли понад 300 прихожан. Після проповіді єпископа Сергія Любежаніна для маленьких тернівчан показали різдвяну музикальну казку. Не залишилася малеча без подарунків – кожен отримав солодкий приз.

Фото Тетяна Волкова та Олена Поддуєва