Вы здесь

Міжнародні експерти GIZ завітали до Павлограда

У вівторок 24 жовтня у виконкомі відбулась зустріч представників міської влади, громадських організацій, представників переселенців з експертами німецької міжнародної організації GIZ, за допомоги якої свого часу було побудоване модульне містечко у Павлограді і яка нині активно цікавиться проблемою переселенців в Україні.
 
На зустрічі були присутні заступники міського голови Олександр Родіонов та Віталій Мовчан, керівники відділів виконавчого комітету, голова ГО «Агенція економічного розвитку м. Павлоград» Олена Мироненко, голова ГО «Бізнес-клуб Павлоград» та депутат міської ради Ігор Зінько, адміністратор модульного містечка Наталія Дублянська та ін. Німецьку організацію представляли міжнародні експерти Іріс Гляйхманн та Йохан Гаулі, координатор проекту в Україні Олексій Сьомак.
 
Під час зустрічі обговорювалися питання проживання  та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у Павлограді. Зокрема міжнародних експертів цікавили такі аспекти: що може зробити міська влада для того, щоб ВПО отримали власне житло, і які є проблеми з працевлаштуванням у працездатних переселенців.
 

«Наразі у модульному містечку проживає 175 сімей – це 338 мешканців, із них 87 – діти. Планують залишитись у Павлограді 157 осіб, - розповів Віталій Мовчан. – На сьогоднішній день у нас є два варіанти розселення людей по квартирах – це будівля колишнього гуртожитку на вул. Промисловій, 9/2 та будинок на вул. Ливарній, 18. Щодо будинку на Промисловій, то він потребує капітального ремонту. Попередньо цей проект був затверджений на фінансування, але зараз він потребує корегування, він не є у стані реалізації. А от підготовка будинку на Ливарній у стані реалізації. Там буде 24 квартири на двох поверхах. Цей проект реалізується завдяки співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій».

 
На сьогодні вартість проживання у модульному містечку у зимовий період складає 550 гривень, у літній – 300 гривень з особи. За словами представників міської влади, багатьох переселенців влаштовують такі ціни і тому вони не прагнуть мати власне житло. 
 

«Варіантом розселення переселенців є і дачні ділянки. Знаю переселенців, які придбали дачу як постійне житло, благо цьому сприяє українське законодавство. До того, вартість дачної  ділянки з будинком є прийнятною. Мінус такого житла лише в тому, що воно віддалене від інфраструктури міста»,

 
- зазначив Ігор Зінько.
 
Щодо питання працевлаштування переселенців, то Віталій Мовчан запевнив міжнародних експертів, що робота у місті є, було б лише бажання ВПО працювати.
 

«Питання працевлаштування переселенців у нашому місті гостро не стоїть, сьогодні є достатньо вакансій, які можуть зайняти внутрішньо переміщені особи. Якщо людина бажає працювати, то вона завжди знайде собі роботу. Але наразі близько 50% переселенців у модульному містечку –  це люди пенсійного віку, працюючих лише відсотків 30%, інші – не працюють, можливо тому, що їм так зручно»,

 
- сказав заступник мера.
 
Міжнародні експерти зазначили, що у деяких регіонах країни проблеми з проживанням ВПО у модульних містечках настільки великі, що їх доводиться закривати на певний період, тому виникає логічне питання – чи не чекає це й на павлоградське модульне містечко?
 

«Ми не можемо відмовитись від переселенців, тому намагаємося берегти наше модульне містечко»,

 
- підсумував Віталій Мовчан.