Вы здесь

ШОК! У Павлограді знову піднімуть вартість проїзду в маршрутках?

У Павлограді міська влада знову хоче підняти вартість проїзду у міському пасажирському транспорті. Відповідний проект рішення, поданий на розгляд міським головою Павлограда Анатолієм Вершиною, був оприлюднений на сайті Павлоградської міської ради 26 вересня. Підняти тарифи хочуть на 50 копійок вже з 1 листопада.

Майбутнє підняття тарифів мер пов’язує із збільшенням вартості палива та з метою регулювання тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту.

Згідно таблиці  в додатку до рішення міськвиконкому проїзд в одну сторону на маршрутах протяжністю понад 10 кілометрів (маршрути №№ 1, 1А, 1Б, 4, 8, 8а, 12, 13, 13А, 14, 16) хочуть підвищити з 5,50 до 6 гривень. На коротких маршрутах до 10 кілометрів (маршрути №№ 1(від сел. Південне до автостанції), 2, 3, 5, 5А, 6, 7, 8 (від сел. Південне до автостанції), 10) – з 4,50 до 5 гривень. Незмінними тарифи залишаться тільки на маршрутах №№ 17 та 18 – 5,50. Хоча, досі незрозуміло чому ці маршрути, що є короткими – 7 та 5,5 км відповідно, наразі коштують 5,50 замість 4,50.

Якщо члени виконкому проголосують за дане рішення, то воно вступить в силу вже 1 листопада.

До речі, одним із пунктів цього рішення являється скасування минулих рішень виконкому від 25.01.2017 р. № 53 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у режимі маршрутного таксі в м.Павлограді» та від 15.02.2017 № 107 «Про внесення змін до рішення виконкому Павлоградської міської ради від 25.01.2017 №53».

Нагадаємо, ще 16 серпня Павлоградський місьрайонний суд за позовом ГО «Платформа «Громадський контроль» визнав, що тарифи на проїзд у міському транспорті в Павлограді були підвищені незаконно. Згідно цього рішення міська влада повинна була розірвати всі договори із існуючими перевізниками (ТОВ АТП «Кортеж», ТОВ АТП «Совтур», ТОВ «Павлоградське АТП», ТОВ «Автодрайв», ФОП Скориченко О.В.) та повернути тарифи до колишнього рівню – 3,75 и 4,75 грн. Але міськвиконком подав апеляцію. І, не дочекавшись судового засідання, яке призначено на 1 листопада, вирішив прийняте нове рішення.

«Ми вважаємо, що це свого роду маніпуляція. Влада це робить для того, щоб до початку апеляційного суду відмінити свої попередні рішення. Таким чином в суді буде відсутній предмет спору. І нам треба буде починати увесь судовий процес наново – вже по новому рішенню виконкому, в якому, до речі, теж є деякі порушення процедури»,

- прокоментували ситуацію активісти «Громадського контролю».

Деякі члени виконкому теж не у захваті від такого проекту рішення. Кажуть, що перевізники навіть існуючий тариф економічно не обґрунтували, якість послуг в загалі не обговорюється, тому ні про яке нове рішення щодо підвищення поки що не може бути й мови.