Вы здесь

На Дніпропетровщині перевірять всі навчальні та оздоровчі заклади на протипожежну безпеку

Фото пожежі у дитячому таборі "Вікторія" в Одесі

До кінця вересня на протипожежну безпеку перевірять всі дитсадки, школи та дитячі табори Дніпропетровщини. Виявлені порушення мають бути виправлені, за необхідності – всі витрати профінансовані, керівники-порушники – притягнуті до відповідальності. На цьому наголосив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман на позачерговому засіданні регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

«До початку навчального року всі дошкільні та шкільні заклади вже були перевірені на пожежну безпеку – виявили багато недоліків. Тому до кінця вересня представники комісій техногенно-екологічної безпеки разом зі службою надзвичайних ситуацій додатково перевірять всі дитсадки, школи та дитячі табори області. Всі порушення мають бути виправлені, якщо буде потреба у фінансуванні – кошти знайдемо. Наша задача – виконати всі норми пожежної безпеки у дитячих закладах Дніпропетровщини»,

– зазначив Олег Кужман.

Попередня перевірка, приміром, виявила відсутність в окремих таборах засобів безпеки. В інших закладах не налагоджена система водопостачання для гасіння можливих пожеж. Загалом за такі порушення до адміністративної відповідальності вже притягнули 769 посадових осіб, розповів начальник ГУДСНС в області Андрій Кульбач.

«Визнали незадовільним стан протипожежної безпеки у таборах «Орльонок» Новомосковського району та «Дорожник» на Царичанщині, – додав він. – В багатьох освітніх закладах система електромереж застаріла та потребує термінової заміни. Приміром, у Сурсько-Литовській, Ляшківській, Новомиколаївській, Чумаківській школах електрика у неналежному стані».

За результатами перевірки навчальних та оздоровчих дитячих закладів наприкінці вересня в ДніпроОДА пройде ще одне засідання комісії техногенно-екологічної безпеки – до керівників-порушників застосовуватимуться найжорсткіші заходи, повідомив Олег Кужман.
Загалом на Дніпропетровщині – понад дві тисячі навчальних та оздоровчих дитячих закладів.

Такі термінові та масові перевірки дитячих закладів на протипожежну безпеку пов’язані з трагедією, яка сталася 15 вересня в дитячому таборі «Вікторія» в м. Одеса. Вночі в таборі загорівся один з жилих дерев’яних корпусів, де спали діти. Як повідомляла Державна служба з надзвичайних ситуацій, під час пошукових робіт були знайдені двоє загиблих дітей, а ще одна дівчинка вважалася зниклою без вісті. Під вечір суботи, 16 вересня, повідомили, що поліції вдалося знайти під завалами останки третьої дівчинки. За інформацією правоохоронців, в пожежі загинули троє дітей (дівчинок) віком 8,10 і 12 років. Ще двоє 11-річних дітей потрапили до лікарні з отруєнням чадним газом та тріщинами в грудях. При цьому родичі однієї з загиблих дівчаток - 12-річної Сніжани Арпентій - продовжують її пошуки. Вони сподіваються, що дівчинка злякалася вогненної стихії, втекла з палаючого табору і потім загубилася в місті, а знайдені поліцією останки належать не їй.

Одним з підсумків трагедії стало рішення Держслужби з надзвичайних ситуацій про масову перевірку в Україні шкіл, садочків, гуртків дитячої творчості та поліклінік.