Вы здесь

В селі Межиріч відновили старовинну криницю "Журавель" (Фото)

Минулого тижня, 31 серпня, в селі Межиріч Павлоградського району відбулося урочисте відкриття відновленої майже сторічної криниці «Журавель». Цей колодязь побудували місцеві мешканці, яких вже нема в живих, ще у 1928 році.

Це стало можливим завдяки реалізації програми народного депутата України Артура Мартовицького «Джерела Павлоградщини» та проекту-переможця «Журавель» конкурсу  міні-грантів ДТЕК «Громада своїми руками» й допомозі місцевих мешканців.

Поки вода в колодязі, який був завалений сміттям, стояла, вона була технічною, тому нею ніхто не користувався. А зараз, після очищення криниці,  вона знову стала не лише питною, а й дуже смачною.

«Ця криниця була тут споконвіку. Вода тут виняткова, дуже смачна. Глибина – нижче харківського горизонту. Колись навіть брали цю воду на експертизу – вона відповідала усім вимогам та нормам, була дуже якісна. Всі люди цією криницею користувалися. Але потім вона зламалася, її закрили. Років п’ять криниця не функціонувала. Тому дуже добре, що сьогодні її відновили, бо це справжня реліквія села. Подяка за це нардепу та чудовому проекту ДТЕК «Громада своїми руками»,

- каже місцева мешканка Валентина Матяш.

«Водою користувалися не лише місцеві. Колись в селі кожного року на горі зупинялися цигани. А мій брат, побачивши їх, біг вночі до цієї криниці, набирав відра, щоб напоїти  циганських коней. І одна циганка його помітила і в подяку навчила гадати по руці»,

- згадує межирічанка Любов Маркова.

До речі, цей проект в рамках програми нардепа «Джерела Павлоградщини» реалізований першим. Саме Артур Мартовицький після свого об’їзду по джерелам Павлоградського району запропонував місцевим мешканцям виступити з такою ініціативою на конкурс і пообіцяв фінансову свою підтримку. Так, на реалізацію проекту Благодійним фондом «Сприяння соціально-економічному розвитку Західного Донбасу» було виділено 13 тисяч гривень.

Нардеп нагородив своїми подяками лідера ініціативної групи Віктора Петрушенка, представника Павлоградського водоканалу та інших людей, які допомагали у відновленні криниці.

Після урочистої церемонії відкриття, колодязь освятили представники духовенства Павлоградщини. А місцеві мешканці навіть скуштували води з відновленої і вже освяченої криниці.

Навколишня територія зараз ще не зовсім впорядкована, але роботи з благоустрою продовжуються. Після їх закінчення це місце має стати дуже привабливим не тільки для зустрічей і спілкування односельчан, а й для туристів.