Вы здесь

В Павлограді напередодні Іловайської трагедії нагородили бійців АТО

Напередодні Дня незалежності України ми з сумом згадуємо третю річницю Іловайської трагедії (29 серпня) та вшановуємо пам’ять загиблих бійців АТО. Ця подія стала суворим випробуванням для українських вояків, серед яких були й наші земляки-павлоградці. Їх пам’ять вшановували 22 серпня під час проведення пленарного засідання Павлоградської міської ради.

Так, міський голова Анатолій Вершина разом з головою громадської організації «Павлоградський легіон» Євгеном Новіковим відзначили Знаком народної пошани «За мужність і відвагу» павлоградців, які були учасниками бойових дій під Іловайськом, а саме: Лебідинського В.А., Петренко О.І., Павлова О.О. та  Маклакова І.Ю.

Свої нагороди вони отримали за стійкість, мужність та героїзм, виконання службового та громадського обов’язку, захищаючи свободу та цілісність нашої держави під Іловайськом.


Довідка: Бої за Іловайськ, відомі також як Іловайський котел — бойові дії, що розгорнулися під містом Іловайськ Донецької області у ході війни на сході України у серпні 2014 року. 18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23—24 серпня у тил українського угрупування з території РФ іловайське угрупування окремих українських опинилося в оточенні. 29 серпня вночі Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Колони були розстріляні бойовиками. Бої під Іловайськом стали одним з переломних моментів війни на сході України: Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони.