Вы здесь

В Петропавлівському районі горить ліс. Залучено авіацію (фото)

Сьогодні,18 серпня, до служби "101" о 9:15 надійшло повідомлення про пожежу хвойного лісу поблизу селища Дмитрівка Петропавлівського району Дніпропетровської області - в Петропавлівському лісництві ДП «Павлоградське лісове господарство». 

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що вогнем охоплений лісовий масив на площі близько 55 га, з них – 25 га верхового.

«Частину пожежі вдалося ліквідувати. Крім пожежних машин різних управлінь ГСЧС в Дніпропетровській області, до гасіння залучили 2 літаки з Харкову. Ті поливають ліс водою зверху. Заправлятися їм доводиться в Дніпрі. Коли пожежу вдасться ліквідувати, поки що не відомо. Пожежа вже перейшла у верхову частину лісу - почали горіти верхівки дерев на висоті 20 метрів. Це ускладнює його ліквідацію. До того ж, сильна спека сприяє поширенню вогню»,

- повідомив кореспонденту заступник начальника Павлоградського горрайонногоуправленія ГСЧС Павло Жирнов.

До ліквідації пожежі залучено всього 70 осіб та 22 одиниці техніки, з них сили ДСНС області – 40 чоловіка особового складу та 10 одиниць пожежно-рятувальної техніки.

Для проведення повітряної розвідки та ліквідації пожежі від ДСНС залучено пожежну авіацію – два літаки АН-32П, кожен з них заправлений по 8 тон води.

Також був розгорнутий пункт життєзабезпечення. До ліквідації вогню задіяні сили лісового господарства, комунальних та приватних підприємств, служба поліції та особовий склад національної гвардії. На місці події зараз працюють рятувальники з Павлограда, Першотравенська, Межовий і Петропавлівки, місцевий лісгосп.

Станом на 15:00 гасіння пожежі триває, загроз для населених пунктів немає. На даний час спостерігаються пориви східного вітру 7-12м/с, що в подальшому може призвести до поширення площі пожежі. На місці надзвичайної події координацію заходів щодо гасіння пожежі здійснює оперативна група Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області на чолі з начальником Головного управління Андрієм Кульбачем.