Вы здесь

У Павлограді скасують підвищені тарифи на проїзд?

В середу, 16 серпня, в Павлоградському міськрайонному суді відбулося останнє судове засідання щодо скасування рішення міськвиконкому про підвищення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в Павлограді. На цей раз суд встав на бік громади міста.

Нагадаємо, ще в березні активісти Громадської організації «Платформа Громадський контроль» з Дніпра подали позов до суду на Павлоградську міську раду та міськвиконком щодо того, що останні порушили процедури проведення тендера на перевезення по місту та укладення договорів з перевізниками. А саме, ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Про це кореспонденту газети «ТН-Експрес» повідомили активісти організації Денис Селін та Іван Васючков.

«Ці статті законів передбачають, що акти та проекти рішень органів місцевого самоврядування підлягають обов’язковому оприлюдненню через ЗМІ та на офіційному сайті Павлоградської міської ради не пізніше, як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Однак, інформація про проект вищезгаданого рішення  виконкому була розміщена на сайті з порушенням строків, а саме 4 січня, тобто за 14 робочих днів до його прийняття»,

- каже спеціаліст з транспорту ГО «Платформа Громадський контроль» Іван Васючков.

Окрім того, активісти звинувачували виконком у тому, що своєю бездіяльністю у ситуації з підвищенням тарифу на проїзд він порушив права членів територіальної громади. Тим більше, що місцеві мешканці обурилися підвищенням вартості проїзду та склали електронну петицію щодо скасування рішення виконкому, під якою зібрали майже 700 підписів. Однак, цю петицію органи місцевого самоврядування майже проігнорували, а депутати міськради не стали відміняти рішення виконкому.

За 5 місяців від дати подачі позову в суді відбулося 5 засідань. Суд наразі виніс вирок і частково задовольнив позов активістів, виконком та міськрада справу програли.

«У представників міськради, юристки якихось виразних аргументів проти не було. Вони посилалися то на свій регламент, то на свідків, яких, до речі, до суду так і не привели. Двічі вони навмисне переносили засідання по різним причинам. Наші основні аргументи – це невитриманий термін публікації проекту рішення й сама процедура регуляторного акту (аналіз регуляторного впливу, в першу чергу на соціально-економічну ситуацію, і публічне обговорення підняття тарифів). Тепер правда і закон нарешті перемогли - суддя прийняла наші аргументи, встала на бік громади міста і скасувала рішення виконкому про підвищення тарифів. Наразі виконком може подати на апеляцію, чекаємо…Але думаємо, що цього не буде. Нещодавно міський голова Павлограда й сам казав, що не проти повернути старий тариф через те, що перевізники не дали ладу проїзним квиткам»,

- розповів Іван Васючков.

Наразі рішення суду, якщо апеляція не буде подана, достатньо для того, щоб міськрада розірвала договори з перевізниками та повернула тарифи на проїзд у громадському транспорті на той же рівень, що був до підвищення – 3,75 грн. на коротких маршрутах та 4,75 грн. – на довгих.