Вы здесь

У Павлограді відзначили річницю Чорнобильської катастрофи (ФОТО)

Цьогоріч, 26 квітня, виповнився рівно 31 рік з дня однієї з найбільших техногенних катастроф у світі – вибуху 4-го енергоблоку на Чорнобильській атомній електростанції. Ця трагедія є найбільшою за всю історію ядерної енергетики , як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками для України і сусідніх держав. Щороку вшановують пам'ять ліквідаторів вибуху на ЧАЕС у багатьох країнах світу. Цими квітневими днями долучилися до урочистостей з нагоди вшанування пам’яті чорнобильців і павлоградці.

Чорнобильцям – пам’ятні медалі

У понеділок, 24 квітня, у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відбулася урочиста зустріч та вшанування ліквідаторів Чорнобильської АЕС. На заході були присутні члени організації «Союз Чорнобиль», ліквідатори аварії, медики, які брали участь у спасінні постраждалих від найбільшої у світі техногенної катастрофи, представники міської ради, павлоградські ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх виступив міський голова Анатолій Вершина, який свого часу теж мав намір вступити до лав добровольців-ліквідаторів, але доля вирішила відвести його від цього вибору.

«Я пам’ятаю той рік, я працював водієм на швидкій. Записався добровольцем, щоб їхати до Чорнобиля, але, мабуть, Богу було треба, щоб я залишився вдома. Більшість людей, які туди все-таки поїхали, робили це свідомо. Вони свідомо їхали рятувати не лише Україну, а й всю Європу від наслідків аварії. Рятували вони ціною свого життя. Цьогоріч ми відзначаємо 31-шу річницю аварії. Сьогодні ми маємо за честь вшанувати пам'ять ліквідаторів, які, на жаль, вже не з нами, і низько вклонитися тим ліквідаторам, які серед нас»,

- сказав Анатолій Олексійович.

На урочистій зустрічі міський голова нагородив медалями до 31-ї річниці аварії на ЧАЕС 50 членів громадської організації «Союз Чорнобиль». Серед них свою нагороду отримала і Людмила Петрівна Новік, медичний працівник, яка пробула у зоні аварії 31 день.

«Ми обстежували молодих хлопців, які працювали на ЧАЕС, брали у них відповідні аналізи, перевіряли здоров’я. Ми не знали про справжні наслідки аварії, навіть увечері відкривали кватирки на провітрювання. Чому поїхала? Бо було треба, я медик, поїхала виконувати свій обов’язок»,

- поділилася спогадами Людмила Петрівна.

Церемонія нагородження пам’ятними медалями та подяками постраждалих від аварії на ЧАЕС продовжилася і наступного дня – у малій залі виконкому.

Не згасне свічка пам’яті

Напередодні пам’ятної дати, 25 квітня о 20:00 годині, біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи у Павлограді відбувся всеукраїнський ритуал «Запаліть свічки». До акції долучилися місцеві школярі, представники духовенства, ліквідатори аварії. Люди запалили свічки на знак того, що вони пам’ятають і шанують полеглих у війні з мирним атомом.

Пам’ятаємо подвиг героїв

У середу, 26 квітня, відбувся урочистий мітинг, який також за традицією пройшов біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи. На заході були присутні ліквідатори аварії, члени громадської організації «Союз Чорнобиль», представники міської влади, духовенство, депутати, родичі загиблих на ЧАЕС та небайдужі павлоградці. Мало хто зміг стримати сльози, згадуючи той чорний день.

«Я хочу низько вклонитися усім чорнобильцям, які брали участь у ліквідації аварії, вдовам, які втратили своїх чоловіків, годувальників. Так склалося, що вони поклали своє життя і здоров’я  на вівтар нашого із вами благополуччя. Ми пам’ятаємо їхній героїчний подвиг. Дякуємо їм за це»,

- з гіркотою в голосі звернувся до присутніх на мітингу голова Західно-Донбаської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Володимир Анікєєв.

Урочистий мітинг завершився церемонією покладання до пам’ятного знаку квітів та запуском білих повітряних кульок з паперовими лелеками.

Соціальний захист чорнобильців у Павлограді

Сьогодні в Павлограді проживає 511 осіб, які мають статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. За рахунок коштів державного та місцевого  бюджетів постраждалим громадянам проводиться виплата компенсацій та допомоги, відшкодовуються пільги по житлово-комунальним та іншим послугам. За клопотанням Західно-Донбаської громадської організації «Союз Чорнобиль України» до 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи 24 чорнобильцям виділено матеріальну допомогу на суму 4,6 тисячі гривень.

У першому кварталі цього року павлоградським ліквідаторам було виплачено компенсацій та допомоги на суму 246,9 тис.грн., відшкодовано за пільги по житлово-комунальним послугам на суму 245 тис.грн., по послугам зв’язку на суму 1,2 тис.грн. Також у 2017 році планується забезпечити відшкодування вартості путівок на лікування у санаторно-курортних закладах чорнобильцям 1 категорії, які подали відповідні заяви до управління соціального захисту населення.