Вы здесь

Тернівка приєдналась до акції, ініціатором якої стала ГО «Екопатруль»

Останнім часом в Україні звичайні лампи розжарювання витісняються енергоощадними люмінесцентними лампами. Вони хоч і коштують дорого, але допомагають заощадити, адже суттєво відрізняються низьким споживанням електроенергії і високим рівнем освітлення. На жаль, споживачі не здогадуються про потенційну  небезпеку такого «світла».

Кожен, хто користується енергоощадними лампочками бачив на упаковці значок, який вказує на те, що таку відпрацьовану лампочку - не можна викидати у звичайний сміттєвий бак для ТПВ (твердих побутових відходів). Річ у тім, що кожна люмінесцентна лампа, містить у собі пари ртуті. Потрапляння зіпсованих ламп на полігони побутових відходів та сміттєзвалищ - призводить до проблеми загальнодержавного рівня - розсіяного забруднення довкілля ртуттю.

Саме тому, Всесвітня організація охорони здоров’я зараховує ртуть до токсинів, найбільш загрозливих для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Усвідомлюючи всю небезпеку, щодо неправильної утилізації ламп - Тернівчани нерідко стикаються з проблемою відсутності пунктів збору таких токсичних відходів. Мабуть тому, бюджетні організації, такі як дитячі садочки, школи, лікарні та прості пересічні громадяни, зберігають відпрацьовані «економки» в підвалах, гаражах, балконах, за шафами, або ж просто викидають їх на смітник.

Системно ці проблеми в Україні поки що, на жаль, не вирішені, але час від часу громадськими, або комерційними організаціями, проводяться акції зі збору ртутних ламп від населення з метою їх подальшої утилізації. До одної з цих акцій, ініціатором якої стала громадська організація (ГО) «Екопатруль», приєдналася наша Тернівка.

«Я закликаю кожного зробити свій посильний внесок в збереження нашого довкілля і здавати небезпечні відходи в організовані для цього пункти прийому. Якщо в когось не вийде здати всі лампи під час цієї акції – герметично запакуйте їх і збережіть до наступної. З батарейками, до речі, простіше - їх ми приймаємо постійно в рамках проекту «Батарейки, здавайтеся!». А взагалі, раджу переходити на світлодіодні лампи, які ще економніші та повністю екологічні. Сама процедура здачі - не займе багато часу, але сприятиме покращенню екологічної ситуації в нашому регіоні»,

- зазначив координатор акції Павло Грендач.

Прийом буде проходити на перевалочному пункті проекту "Батарейки, здавайтеся!" за адресою: м. Тернівка, вул. Нікітіна, 2. Обов’язково за попередньою домовленістю. Інформацію та телефон координатора можна знайти в соціальній мережі «В контакте».

Акція триватиме до 29 квітня.цього року. В подальшому утилізація ламп проводитиметься на спеціалізованих підприємствах, які мають ліцензію. З ними громадська організація «Екопатруль» вже підписала меморандум про співпрацю.