Вы здесь

Змініть своє життя – розпочніть власну справу!

Багато хто з нас у дитинстві мріяв стати льотчиком, винахідником, митцем… Або ж просто займатися улюбленою справою все своє життя. На жаль, коли дитина дорослішає – вона розуміє, що життя дуже складне, а часом підступне й не справедливе. Найчастіше доводиться робити зовсім не те, що до вподоби – просто треба і все. Минають роки, людина звикається з думкою про те, що змінити вже нічого не можна.

Просто працює і все. Але, ситуація, коли людина несподівано втрачає роботу, хоч якою б вона не була, нерідко зустрічається в нашому житті. Численні скорочення, вимушене звільнення   через неможливість побудувати кар'єру, внаслідок конфлікту з колегами або начальством – причин може бути безліч. Незабаром з’являється почуття непотрібності, нікчемності, скривдженості. Безробітний починає сумніватися у власних силах.

Ось таке наше сьогодення. Економічна ситуація в країні спровокувала обвал на ринку праці України. Кількість безробітних зростає день за днем, відповідно конкуренція серед претендентів, що бажають працевлаштуватись — стає дедалі жорсткішою. Здебільшого, проблема працевлаштування постає серед мешканців таких маленьких містечок, як Тернівка, де окрім шахт і торгівлі на ринку, перспектив знайти роботу більше немає.

Що ж робити в такій ситуації ? Вихід є. Державна служба зайнятості реалізує комплекс заходів, щодо підтримки та розвитку підприємницької ініціативи серед безробітних.

Так, за допомогою центру зайнятості можна відкрити власний бізнес за рахунок держави.

З чого розпочати і як зробити перший крок до своєї фінансової незалежності? Давайте звернемось за порадою до провідного фахівця з профорієнтації Тернівського міського центру зайнятості Лілії Аксьонової.

«Перш за все, людина зобов'язана мати велике бажання, щось змінити у своєму житті. Адже ніщо не дається так легко. – зазначила Лілія Олександрівна. – Потрібно пройти не легкий шлях й чітко усвідомити – чим саме ви мрієте займатись, чи не спасуєте перед першими ж труднощами, які можуть виникнути у реалізації власної справи. Коли людина звертається до Центру зайнятості, відчуває бажання зайнятися певним видом діяльності, стати приватним підприємцем —  ми відправляємо її безкоштовно на 10-ти денні курси у м. Дніпро. Викладачі курсів дають знання з основ обліку, оподаткування діяльності малого підприємництва,  маркетингу, менеджменту та практичних вмінь щодо бізнес-планування. До речі, проживання, дорогу туди й назад - компенсує держава. За допомогою викладачів складається реальний бізнес план, з розкладом дохідної-видаткової частини, маркетингових досліджень, описом виду діяльності, яким майбутній підприємець планує зайнятися. Цей бізнес-план він повинен захистити  на курсах, а потім подати його на розгляд комісії Тернівського міського центру зайнятості, до складу якої входять представники державного реєстру та  податкової інспекції. Перевага надається проектам, які мають стратегічне значення – можливість з часом створити нові робочі місця. Якщо комісія бачить, що людина серйозна і план реальний — виноситься рішення, надати бізнес-початківцю одноразову грошову виплату. Далі бізнесмен - початківець здійснює державну реєстрацію підприємницької діяльності в Центрі адміністративних послуг та отримує свідоцтво й офіційний статус приватного підприємця».

Слід додати, що згідно законодавству, допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності виплачується зареєстрованим безробітним, яким виповнилося 18 років, окрім молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової служби або альтернативної служби і яка не вимагає сприяння в працевлаштуванні.

Та майте на увазі, що з 2017 року, за свою підприємницьку діяльність, потрібно платити податок (704 грн. щомісяця), навіть при нульовому доході, і це дозволити собі можуть не всі. Тому, у центрі зайнятості проводяться семінари на тему «Від бізнесу і ідей до власної справи».

«Кожного разу, на семінарах ми роз’яснюємо, що підприємець-початківець, окрім ідеї та бажання, повинен заздалегідь провести підготовчі роботи з організації власної справи до того, як створить ЧП. Звісно, існує ймовірність того, що у людини щось не вийде, але такі випадки поодинокі. Все залежить від напрямку діяльності»,

— підкреслила Олена Олександрівна.

Основними напрямками організації безробітними підприємницької діяльності на сьогоднішній день є: надання побутових послуг населенню (будівництво та ремонт житлових приміщень, перукарські послуги, ремонт побутової техніки, ремонт взуття, пошиття постільної білизни, одягу, відео - та фото - послуги), а також торговельно-посередницька діяльність.

Отже, якщо ви перебуваєте в пошуку роботи – не сидіть вдома і не чекайте вдалої нагоди для того, щоб кардинально змінити своє життя. Краще зверніться до служби зайнятості для отримання детальної інформації, щодо можливості започаткування власної справи.

Пам’ятайте – все залежить тільки від вас самих.