Вы здесь

У Павлограді відсвяткували Масляну (ФОТО)

В суботу, 25 лютого, павлоградці святкували Масляну. Фольклорно-обрядове свято вже традиційно пройшло в центрі міста - у сквері ім. Тараса Шевченка, хоча й погода у цей день зранку трішки підвела. Спочатку йшов дощ, а потім мокрий сніг. Але павлоградці віднеслися до цього навіть з радістю, бо за народними повір'ями, якщо на Масляну ллє дощ, значить, весна порадує гарною погодою і в лісах буде багато грибів.

На святі павлоградці пригощалися запашними млинцями, гарячим чаєм, смачними варениками та кашею. На майданчику в сквері для них виступали творчі народні вокальні та танцювальні колективи міста. А гостей зазивали святкувати казкові персонажі - Господар і Господарочка, Зима та Весна.  

Міський голова Павлограда Анатолій Вершина привітав павлоградців з Масляною і також скуштував смачних млинців.

Це напередодні свята комунальники розчистили майданчик від сміття та снігу, завезли пісок, дрова та каміння для проведення головного обряду – запалювання багаття та спалювання опудала Масляної, що символізує прощання із зимою та зустріч весни. А для дітлахів на Соборній площі встановили гойдалки.

У сквері Шевченка працював ярмарок народного рукоділля, українського одягу та рушників від майстрів, смачної випічки, посуду. Також проходили спортивні змагання, караоке українських пісень, павлоградці поїдали млинці на швидкість, дівчата водили хороводи, а ведучі запрошували усіх бажаючих взяти участь у веселих конкурсах.

А біля великих столів гостям свята роздавали смачну кашу і млинці з джемом, сметаною, шоколадом. Млинці безкоштовно можна було отримати тільки пред'явивши спеціальний листок-обіцянку зробити три добрих справи.

Того ж дня на селищі ім. 18 вересня за ініціативи ГО «Енергія. Сила. Перемога. Впевненість. Справедливість» (ГО «ЭСПУС») проведені масові гуляння під назвою «Веселі походеньки на 55-ому». Мешканці селища знову зустрілися з улюбленими героями фестивалю «Павлоградські зимові вечорниці». Порадували гостей свята гумором куми Пилип та Свирид у виконанні Олега Зуба та Анатолія Лобзіна, а також життєрадісна Одарка у виконанні Ганни Руденко. Всі глядачі – і малі, і дорослі - приймали активну участь у пісенно-танцювальних конкурсах та спортивних змаганнях, підготовлених організаторами. Взяли участь у святі творчі колективи міста, учні ЗОШ №№ 6 та 11. Особливе враження у павлоградців залишив по собі виступ вокального дуету «Бахтале» ромської організації «Амаро Кхер». Та не лише жартували та пісні співали учасники свята, а ще й лист написали депутатам Павлоградської міської ради, в якому попросили народних обранців повернутись обличчям до селища ім.18 Вересня. Бо тут сьогодні навіть вечорниці змушені на вулиці проводити.

Слід зазначити, що в роботі ГО «ЭСПУС» депутати обласної ради Тетяна Дацько та Іскендер Іскендеров. В планах організації благоустрій парку селища та наведення порядку на пляжі.