Вы здесь

Юр’ївщина подарувала «добро і свято дітям Донеччини»

Вже більше двох років в нашій країні на Сході йде війна. Піднімаючі святковий келих шампанського за новий 2014 рік та загадуючи бажання ніхто з нас навіть подумати не міг, що такий жах може бути в Україні. Але так сталося, що ми відчули подих війни, а особливо - мешканці Донеччини та Луганщини. Багато з них назавжди покинули свої рідні домівки та переїхали жити в інші міста України, бо не стали миритися з російською пропагандою та нав’язаними новими правилами життя. Але є і ті, що залишились… Вони вже давно звикли до щоденних обстрілів, гуркоту проїжджаючої повз них військової техніки, солдатів у формі та негативних зведень новин. І є серед них такі, хто, незважаючи ні на що, продовжують жити з вірою в Україну і в те, що мир на нашій землі врешті-решт наступить.

Так, в Маріїнському районі Донецької області є село Галицинівка, в якому працює маленька стара сільська школа. В ній навчається 112 учнів з трьох сіл - Галицинівки, Карлівки та Желанного. І нема до цієї школи, якій вже більше 40 років, і до її учнів нікому ніякої справи, навіть місцевій владі. Зовні і всередині вона знаходиться в жалюгідному стані – обвалюється дах, тріскаються стіни, в їдальні та класах стоять саморобні стільці і парти, в обшарпаному спортзалі лущиться фарба на стінах і тече стеля, в актовій залі стоїть старенький музичний центр, видаючи жахливий хриплячий звук, а в кабінеті директора навіть комп’ютера немає. І в таких умовах, поряд з війною, діти Галицинівки навчаються щодня…

Вперше Галицинівську школу відвідав вербківський волонтер АТО Віталій Сенченко і одразу почав її опікувати – возив дітям подарунки, продукти харчування, солодощі та одяг. А нещодавно волонтери Павлограду, Новомосковську, сіл Вербки, Межиріч та Юр’ївка відвідали цю школу з акцією «Вишиванка для дітей Донбассу». Вони гадали, що везли школярам з зони АТО національне та символічно свято вишиванки, шматочок української душі. А виявилося, що волонтери самі приїхали до України та справжніх її патріотів.

Школа зустріла гостей з Дніпропетровщини короваєм з сіллю, українськими танцями та піснями, влаштувавши справжнє свято української душі та національних традицій. На свято вишиванки діти Павлоградського та Юр’ївського районів передали своїм одноліткам фотозвернення та подарунки, а школяри Галицинівки у відповідь їм подарували зроблене своїми руками «дерево дружби» та підписаний український прапор. Після чудового концерту волонтери поспілкувалися з дирекцією та вчителями школи про нагальні проблеми.

Ця поїздка надовго залишилася в серцях волонтерів, а думки про дітей війни не дозволили залишатися осторонь. І один з волонтерів, депутат Юр’ївської районної ради Олександр Ільченко на черговій сесії звернувся до депутатів з проханням хоч якось підтримати цю школу та діток східного регіону. І депутати разом з керівництвом району на це звернення відреагували дуже позитивно. Заради підтримки галицинівських школярів Юр’ївська районна рада підписала Меморандум про співпрацю з Мар’їнською районною радою.

«Підтримку відчув відразу і від голови районної ради Олександра Буряка і від всіх депутатів, в них я навіть не сумнівався. А голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Юр’ївського району, депутат районної ради Ігор Грицишин зібрав керівників сільгосппідприємств та фермерів, які одноголосно визначилися з помірною підтримкою дітей Донеччини», - каже Олександр Ільченко.

За ініціативи громади та керівника Юрївського районного центру з обслуговування закладів освіти району Любові Бакай була розроблена ціла освітня та оздоровча програма по обміну досвідом для дітей та вчителів Галицинівської школи в рамках благодійної акції «Подаруй добро і свято дітям Донеччини». І 6 червня Юр’ївський район відчинив свої двері для 30 галицинівських дітей – учнів 5-8 класів.

 «Завдяки підтримці районної ради, адміністрації, закладів освіти і культури району, сільгосппідприємств та підприємців, людей з чуйним серцем та відкритою душею, ми змогли гостинно запросити на 10 днів до себе в район цих дітей. Можна сказати, що ми віддали їм частку своєї душі та серця», - каже Любов Бакай.

Першими після волонтерів дітей зустріли працівники Юр’ївського ПТУ-81, в гуртожитку якого школярів разом з їх вчителем і поселили.

За 10 днів діти відвідали Олександрівський НВК, Новоіванівську СЗШ, Варварівську СЗШ, Чаплинську СЗШ, Вербуватівський НВК, Юр’ївську СЗШ, Новов’язівську СЗШ, Чорнявщинську СЗШ, Центр з обслуговування закладів освіти, Центр технічної та народної творчості учнівської молоді, Павлоградський кінотеатр «3D кінопарк». І всі ці дні позитивним емоціям і враженням дітей прифронтової зони не було меж. Кожен день відпочинку був різноманітним, насичений враженнями, зустрічами, гостинністю юр’ївчан. Так, для дітей проводили «Вечір знайомств», екскурсії в школах та до музеїв сіл почесних мешканців та бойової слави, до газового промислу, художньої галереї, майстер-класи з декоративного різьблення по дереву, орігамі, виготовлення панно, малювання, спортивні змагання на свіжому повітрі, розважальні ігри, флешмоби, караоке, музично-розважальні шоу та гала-концерти, танц-класи, дискотеки, День гумору, тренінги з основ здоров’я та спорту, психологічні бесіди, районний конкурс краси «Міс Аліса», футбольні змагання, тощо.

Десятиденна благодійна акція завершилася спільним гало-концертом школярів Юр’ївщини та Мар’їнщини.

Співаючи фінальну пісню концерту «Україна – це ми» на очах дітей та всіх гостей свята виступили сльози. Бо за цей час і гості, і господарі настільки здружилися між собою, що зовсім не хотіли розставатися.

І вже дома дітей з новими та незабутніми враженнями зустріли їх батьки, вчителі, керівництво школи та Мар’їнської районної ради.

Керівник Юр’ївської районної ради Олександр Буряк каже, що ця подія згуртувала абсолютно всіх мешканців Юр’ївського району. І така акція далеко не остання. Співпраця буде продовжуватися. До речі, депутати районної ради пообіцяли до початку навчального року порадувати учнів Галицинівської школи новенькими партами, стільцями, шкільними дошками, а, можливо, й телевізорами. А волонтери привезуть до школи деякі будівельні матеріали та фарбу.

Організатори акції та керівники закладів виражають величезну подяку всім, хто фінансово, морально та фізично прийняв участь у цій добрій справі.

«Не знаю, як правильно написати про людей, які без вагань, щиро прийняли участь в турботі за гарний відпочинок дітей, щоб ніхто не образився та нікого незабути. Але спробую, будь що буде. Буряк О.М. – допомога по всім напрямкам організації перебування дітей в районі та щоденний контроль. Бакай Л.О. – організація дозвілля, харчування та виховання, особисте транспортування дітей в район і додому. Біловол Т.П. – організаційні повсякденні питання які залишилися за кадром. Фінансова підтримка та особиста участь у прийомі дітей в селах району керівників сільгосппідприємств та фермерів: Маловік С.В., Грицишин І.Я., Сарнов В.А., Буряк І.О., Хохлов В.В., Книш І.П., Зоренко В.Г., Гудожник Л.В., Опанасенко О.І., Петросян В.А., Іванов О.Г., Скирда І.О., Володько О.Г., Закамська Л.І., Дерюга М.В., Безрук В.А., Зайченко А.А., Мовчан В.В. Орєхова Т.С. Кінотеатр «3D Кіно-парк» міста Павлоград (директора Сергія Івановича Петренко) – за безкоштовний перегляд фільму «Черепашки Нінзя-2». Яковенко Н.В. – окрема історія пов’язана з цією людиною. В неділю 12 червня діти поїхали відпочивати на атракціони в місто Павлоград, обідали вони в кафе цієї чудової жінки. Коли вона дізналася звідки ці діти та як вони сюди потрапили - не взяла ні копійки за їх харчування, а навпаки ще подарувала дітям в дорогу напої та соки. Величезна подяка колективу СПТУ № 81 та їх директору Орєхову В.П. за наданий гуртожиток для проживання дітей, кухарям ПТУ за страви які вони готували, вчителям за недоспані ночі біля дітей в гуртожитку. Все-таки ледве не образив свого друга Сенченка Віталія, директора ВБТЗ («Вербківського Бронетанкового Заводу») хоч і останній в списку але перший в цій події, з нього все почалось. Друже низький тобі уклін. Ось такі в нас люди! Це тільки ті, про кого знаю я, та їх в рази більше. Це і невеличкі підприємства району і колективи шкіл, комунальних закладів освіти та культури, сільських та селищної рад, це і люди які проживають в нашому районі, кожен з них вклав крупинку своєї любові та турботи. Дуже сподіваюся на підтримку нашої акції «Подаруй добро і свято дітям Донеччини», ідеї підтримки дітей охопленого війною сходу України іншими територіальними громадами, районами та містами України», - резюмував Олександр Ільченко.