Вы здесь

Генпрокуратура зобов’язує павлоградську прокуратуру організувати перевірку по водозабору

Ще на початку березня голова Павлоградського міського екологічного товариства ім. М. Варняка Віра Антонівна Трембач направила Генеральному прокурору України та голові Дніпропетровської облради звернення, в якому екологічне товариство просило відмінити рішення облради про виділення земельних дільниць в районі школи № 20 під забудову, бо вони знаходяться в санітарній охоронній зоні Павлоградського водозабору ультрапрісної підземної питної води, та взагалі розібратися в цій ситуації. Подібне звернення від депутатів міської ради та мера міста Павлоград було направлене і в органи місцевої прокуратури. Також працівників павлоградської прокуратури Громадська рада при міськвиконкомі запросила на своє засідання 31 березня з приводу ситуації на водозаборі.

«Відповідь на звернення Громадської ради прийшла. Після довгих лекцій в листі про архітектурно-будівельні норми, функції нагляду прокуратури за додержанням прав і свобод громадян, маси посилань на закони, наша прокуратура відповіла, що «питання порядку денного Вашого засідання не відноситься до компетенції органів прокуратури». Парадокс якийсь!», - обурилася Віра Трембач.

Однак, Генеральна прокуратура надіслала до Прокуратури Дніпропетровської області розпорядження щодо організації належної перевірки та прийняття рішення відповідно вимог чинного законодавства. В свою чергу обласна прокуратура перенаправила це розпорядження на Павлоградську місцеву прокуратуру. Тим самим, забов’язавши її провести перевірку щодо будівництва на водозаборі та цих земельних ділянок. Відповідь екологічне товариство повинно отримати від прокуратури у встановлений законом термін.

Виходить якесь замкнутий «колообіг бумажок в природі». Більш вища інстанція перенаправляє лист та забов’язання на нижчу, а та - ще на рівень нижче. А час йде. І на виході, в результаті, ми нічого не отримуємо, окрім паперової тяганини…