Вы здесь

В Павлограді презентували «Клуб громадського діалогу»

У середу, 30 березня, в Павлограді відбулася презентація «Клубу громадського діалогу». Такі клуби існують вже у 14 невеликих містах по всій Україні. Один з них вже другий рік працює в сусідньому місті Тернівка, яка створила у себе постійно діючий дискусійний майданчик. Саме тернівчани, як провідна організація в області, і стали ініціаторами створення двох «Клубів громадського діалогу» - в Павлограді та Нікополі.

Мережа цих клубів працює та створюється в Україні в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, яка реалізується Фундацією Міжнародної Солідарності. Так, в цьому році планується створити 14 таких клубів, в тому числі і місті Щастя Луганської області. Мета - розвинути потенціал громадянського суспільства на рівні територіальних громад України через запровадження та розвиток громадського діалогу.

«Наразі в нашій країні проходить багато реформ. Одна із головних – реформа місцевого самоврядування. Всі повинні розуміти, що місцеве самоврядування – це не міська рада, не мер, а ми, громада, мешканці міста. Ми всі повинні приймати участь в цій реформі, бо вона йде та реалізується не зверху, а знизу. Тому і був створений цей проект в Україні. Поляки такий шлях пройшли ще 20 років тому, коли будували своє демократичне суспільство. І це їм вдалося. А зараз, як наші найближчі друзі, допомагають створити таке суспільство в Україні», - каже засновник «Клубу громадського діалогу» та директор Агенції економічного розвитку в Тернівці Оксана Кирей.

В минулому році члени тернівського Клубу мали можливість відвідати місто Щецин (Польща), де їм показали, як співпрацює місцеве самоврядування з третім сектором (громадськими організаціями та формуваннями, активістами). Польська громада має можливість приймати важливі рішення для свого міста, брати активну участь у формуванні міського бюджету.

В Тернівці у Клубу вже є свої досягнення. Наприклад, саме завдяки ініціативі його членів у міськраді було піднято питання про декомунізацію (перейменування вулиць, демонтаж радянських пам’ятників, тощо) та з цього приводу організовані громадські слухання. Також було порушено питання про створення ОСББ в місті.

За словами члена «Клубу громадського діалогу» в Павлограді Олени Михайлової, в Павлограді це буде своєрідна альтернатива громадській раді при міськвиконкомі, платформа для спілкування активних громадян, вирішення ними нагальних питань нашого міста та, в цілому, впровадження позитивних змін та реформ в країні.

Ініціатори кажуть, що «Клуби громадського діалогу» мають стати дискусійним  майданчиком, який дозволить скоординувати зусилля влади та громади для забезпечення життєдіяльності території та створить реальні умови для залучення інтелектуального потенціалу громадян. Дуже важливою та принциповою умовою є незалежність діяльності Клубів від впливу органів місцевого самоврядування. Вони не мають створюватися при органах місцевого самоврядування на кшталт координаційно-дорадчих органів, бо як довела практика існування останніх, вони переважно є формально діючими утвореннями. Крім того, робота Клубів може допомогти знизити рівень напруження в територіальній громаді завдяки можливості деполітизувати процес управління.

До речі, «Клуб громадського діалогу» – це добровільне об’єднання суспільно активних громадян, представників органів місцевого самоврядування, органів державної виконавчої влади, політичних партій, колективів підприємств та інших представників територіальної громади міста.

Наприкінці презентації громадські організації та активісти Тернівки та Павлограду підписали Меморандум про створення та налагодження діяльності «Клубу громадського діалогу» в нашому місті.