Вы здесь

Майже дві сотні демобілізованих пройдуть оздоровлення і психологічну реабілітацію

Сьогодні у бійців АТО є можливість пройти безкоштовні оздоровчі курси фізичного та психологічного відпочинку. До мирного життя вони адаптуються в здравницях України. Там свіже повітря, мінеральна вода, комплекс відновлювальних процедур і доброзичлива атмосфера. До кінця весни зміцнять здоров'я ­­­­­­близько 200 демобілізованих Дніпропетровщини. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.
«В українських здравницях захисники можуть пройти післявоєнну адаптацію. Кожен учасник АТО має право отримати путівку на лікування та направлення на реабілітацію. Оздоровчий курс демобілізовані проходять у мальовничих куточках від Львова до Одеси. Усе це безкоштовно. Перші заїзди стартували в березні. До кінця квітня оздоровляться майже 200 АТОшників Дніпропетровської області», – зазначив голова ОДА Валентин Резніченко.
На сьогодні психологічну реабілітацію пройшли вже понад 70 бійців Дніпропетровщини, ще 30 планують поїздку. Оздоровлюються демобілізовані за спеціальною програмою. У ній – індивідуальні та групові бесіди, психологічна діагностика, консультації та терапія. Військовим відновлюють сили й мінеральною водою, масажем, фізпроцедурами, ваннами та лікувальною фізкультурою.
Заїзди по путівкам на санаторно-курортне лікування стартували 29 березня. До кінця квітня майже сотня бійців поправить здоров’я у здравницях Одеської, Харківської, Львівської, Чернігівської, Рівненської та інших областей України.
Щоб поїхати на курорт, не треба збирати безліч документів. Треба просто прийти до управління соцзахисту за місцем проживання. При собі слід мати копію та оригінал посвідчення учасника бойових дій (чи інваліда війни), а також – довідку про безпосереднє виконання завдань у зоні АТО. Для санаторно-курортного лікування ще знадобиться медична довідка (за формою 070/о).
Додатково про оздоровчу програму для демобілізованих можна дізнатися в Центрі допомоги бійцям АТО при ОДА за адресою: Дніпропетровськ, пр. Поля, 1 (1-й поверх), тел.: (056) 742-86-62.
Також можна звертатися до департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА за тел.: (0562) 68-44-34.
У 2015 році у санаторіях відпочили майже 1000 АТОшників Дніпропетровської області. Оздоровлення безкоштовне.