Вы здесь

Депутати вимагають звільнити Надію Савченко та всіх українських політв’язнів

Депутатська фракція «Об’єднання Самопоміч» на сесії Павлоградської міської ради запропонувала депутатам звернулися до Президента України та міністра закордонних справ, виступити із підтримкою українських політичних в’язнів, котрі незаконно утримуються країною-агресором Російською Федерацією, перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, Донецької і Луганської областей та вимагати їх звільнення. За запропоноване «Самопоміччю» рішення депутати проголосували одноголосно.

«Враховуючи ситуацію, яка склалася довкола української льотчиці, народного депутата України, постійного делегата від України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Савченко, зокрема її незаконне ув’язнення та утримання в неволі владою Російської Федерації, оголошене нею голодування та у зв’язку з цим - загрозу її життю, а також незаконне ув’язнення Олександра Кольченка, Олега Сєнцова та інших громадян України, яке було здійснено в результаті акту агресії Російської Федерації та окупації частини території України, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 № 129-VIII Павлоградська міська рада

ВИРІШИЛА:

1) Направити звернення до Президента України Петра Порошенка, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням вжити всіх заходів в межах їх компетенції для збереження життя українських громадян, які протиправно утримуються на території Російської Федерації, тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей та повернення їх на українську територію.

2) Направити звернення до іноземних дипломатичних установ, які знаходяться на території міста Дніпропетровська, з проханням до урядів їхніх країн застосувати заходи міжнародного впливу на офіційну владу Російської Федерації для якнайшвидшого звільнення громадян України, які протиправно перебувають в неволі в цій державі.

3) Направити вимогу негайного звільнення всіх незаконно затриманих на тимчасово окупованій території України громадян України до посольства Російської Федерації у м. Києві», - йдеться у рішенні.

Направити це звернення також пропонується до іноземних дипломатичних установ у Дніпропетровську, аби вони застосували заходи міжнародного впливу на Росію та до посольства Російської Федерації у Києві.