Вы здесь

Павлоградський водозабір під загрозою забудови

В п’ятницю, 11 березня, під час позачергової сесії Павлоградської міської ради депутатами було піднято актуально питання щодо будівництва, яке розпочалося кілька днів тому в районі школи № 20 на території Павлоградського водозабору.

«Мені зателефонували з цього приводу ще 9 березня. Ми виявили, що це територія Павлоградського району, а ще, кілька років тому ці земельні ділянки були виділені під ведення сільського господарства у приватну власність. Про цей факт ми повідомили і начальника Павлоградського відділу поліції, громадськість, будемо розбиратись. Але ці ділянки на території водозабору, тому ми повинні об’єднатись та не допустити там будь-якого будівництва», - сказав мер Павлограду під час сесії.

А депутат від «УКРОПу» та керівник штабу Павлоградської самооборони Сергій Тищенко повідомив присутніх про те, що він разом з самоборонцями теж виїжджали на місце і виявили, власником огородженої ділянки є такий собі підприємець Віктор Федорович Захаров. Він є керівником благодійної організації «Єдина Родина — Єдина країна», яка зареєстрована у м. Дніпропетровськ

Також депутати вирішили надати офіційне звернення з цього приводу до правоохоронних органів, прокуратури та облдержадміністрації з проханням розібратися, як була продана ця земля і чи змінено її цільове призначення.

Наступного ж дня, 11 березня, павлоградські активісти зустрілись із начальником міського відділу поліції Олегом Малиногою та головою Павлоградської райдержадміністрації Святославом Максимчуком із метою з’ясування обставин, за котрих на території санітарної зони водозабору розпочалось будівництво. Вони написали заяву із проханням розібратись у ситуації та не допустити забудови цієї ділянки землі. Відповідний запит до поліції подала також депутат міської ради від фракції «УКРОП» Валентина Жилкіна.

Потім разом із правоохоронцями, слідчими активісти, представники громадських організацій та журналісти виїхали на місце будівництва.

Досить велика ділянка землі майже від самої Дніпровської до лісу обставлена бетонними стовпчиками, біля них насипаний щебінь, лежать бетонні плити, стоїть бульдозер, трейлер зі сторожем і ще декілька легкових автівок. Саме таку картину застали активісти. Через 15 хвилин всі, окрім сторожа і бульдозериста, кудись зникли.

За наполяганням слідчого Павлоградського відділу поліції, на місце проведення робіт приїжджає власник ділянки землі Віктор Захаров. Він пояснив, що планує збудувати тут реабілітаційний центр для воїнів та інвалідів АТО, переселенців зі Сходу та їх дітей. Але ж на запитання присутніх на місці павлоградських воїнів АТО, чому вони про це нічого не знають, власник послався на обласних воїнів АТО, начебто саме їх підтримкою він заручився.

Проте відповідних документів на право власності на ділянку, проект забудови та дозвіл на будівництво він не надав. Каже, що тільки викупив ділянку, тому не має зараз на неї документів. Але пообіцяв, що надасть все правоохоронцям у понеділок.

Слідчий попередив власника про те, що він має до 20.00 цього дня (12 березня) прибрати звідси всю техніку і до з'ясування всіх обставин, отримання правоохоронцями наявних документів та дозволів на таку забудову призупинити будь-які роботи на цій території.

За зібраними матеріалами буде вирішуватись питання про відкриття кримінального провадження.

До речі, хто дав дозвіл на забудову санітарної зони водозабору не знає ні голова райдержадміністрації Святослав Максимчук, ні сільська рада Привовчанки, котрій належить земля.

Як розповів Святослав Максимчук, півтора роки тому на цій території було роздано 5 ділянок по 2 га для сільськогосподарського призначення. Дозволи видавались в області. Він також вже направив запити у відповідні інстанції.

Окрім того, голова Палоградського екологічного товариства ім. Варняка Віра Трембач направила Генеральному прокурору України та голові Дніпропетровської облради звернення. В ньому екологічне товариство просить відмінити рішення облради про виділення вищезгаданих земельних дільниць під забудову, бо вони знаходяться в санітарній охоронній зоні водозабору ультрапрісної підземної питної води. Віра Антоновна повідомляє, що таких сховищ підземної питної води в Україні лише п’ять і що наш водозабір був завжди основним джерелом води для Павлограду, а під час Чорнобильської аварії - і для всієї області. Тернівка і Першотравенськ теж використовують воду із 10 свердловин водозабору. Каже, що на території водозабору не допускається цивільне будівництво, випас худоби, бо його поверхня покрита піском, який одночасно є фільтром при наповненні його водою від природних опадів. Тому чим більше порушуються такі фільтри, тим гірше стає вода. Місто дуже довго бореться за збереження нашої перлини – водозабору, тому екологічне товариство просить її зберегти.