Вы здесь

Павлоградці відзначили День волонтера

Вже другий рік поспіль в Павлограді відзначають Міжнародний День волонтера, хоча цьому свято вже більше 30 років. Раніше воно не було таким актуальним, як зараз. Бо війна зовсім поруч з нами - Павлоград вважається прифронтовим містом. Тому, мабуть, саме тут волонтерській рух активізувався набагато швидше та масштабніше, ніж в інших містах України. 

Урочистий захід, присвячений Дню волонтера пройшов в п’ятницю у БК ім. Кірова. Тут зібрались представники волонтерських організацій Павлограда та Павлоградського району, бійці АТО з ЗСУ (25 ОПДДБ ЗСУ, 74 ОРБ) та добровольчих батальйонів («Азов», «Айдар», «Дніпро-1», 5 ОБ ДУК ПС). Але на жаль не всі волонтери змогли бути присутніми на святі, бо у цей час вони знаходилися в поїздках в зону АТО та на передовій.

На Павлоградщині дуже багато небайдужих людей – волонтерів, які допомагають українській армії, добровольцям, сім’ям бійців АТО та переселенцям. Одні виготовляють та шиють маскувальні костюми, захисне приладдя, готують для хлопців сухі борщі та супи, бронюють та ремонтують військову техніку, інші вирощують овочі, птицю та худобу для батальйонів, збирають, закуповують гуманітарну допомогу, військову амуніцію та відвозять її у гарячі точки АТО, допомагають полоненим та витягують їх звідти.

Найкращих та найактивніших волонтерів представники командування батальйонів та бригад нагородили медалями «За доблесть та звитягу», відзнаками, подяками та почесними грамотами.

А танцювальні, музичні та танцювальні колективи міста привітали винуватців торжества своїми творчими подарунками.

В свою чергу, волонтери Павлоградщини в подяку подарували бійцям герб України та ікону Ісуса Христа, виготовлені павлоградським майстром-волонтером.

Зі словами вдячності перед волонтерами виступили і медичні працівники Павлограду, які теж допомагають бійцям (лікують, оперують та займаються їх психологічною реабілітацією).

Привітав волонтерів і голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук, який, до речі, за рік свого призначення на керівну посаду району теж був волонтером.

Наприкінці свята юні волонтери Клініки, дружньої до молоді зачитали спільну молитву, в якій просили миру та спокою для України.