Вы здесь

Перша сесія міськради: Демократичні сили протистоять «Опоблоку»

Вже перша сесія Павлоградської міської ради нового сьомого скликання, яка відбулася 20 листопада, показала, що в депутатському корпусі нашого міста намітилося жорстке протистояння.

Сесія почалася з привітання новообраного міського голови Анатолія Вершини. Він склав присягу на вірність Україні та пообіцяв, що чесно виконуватиме свої обов’язки і працюватиме виключно на благо людей та міста. Вершина також пообіцяв, що всі заходи та засідання виконкому, міськради він буде вести виключно державною, українською, мовою. Однак провести перше засідання ради суто на державній мові він не зміг, бо володіє нею зараз не на вищому рівні, але пообіцяв виправитись. Склали присягу також і новообрані депутати міськради, а голова ТВК Любов Комендант вручила їм посвідчення. Благословили новий депутатський корпус та мера на плідну працю священнослужителі Павлоградщини, подарували ікону святого Павла і заспівали «Многая лета». Нагадаємо, що новий склад депутатського корпусу нараховує 36 депутатів: 18 від «Опозиційного блоку», 8 – від «УКРОПу», 3- від БПП «Солідарність», 3 – від ПП «Відродження», 2 – від ПП «Об’єднання «Самопоміч» та 2 – від ВО «Батьківщина».

Отже першим питанням на порядку денному стояло обрання секретаря міськради. Ось тут і почалося протистояння. На пост секретаря Анатолій Вершина запропонував лише одну кандидатуру – Євгена Аматова, який вже займав цю посаду при попередньому міському голові. Ця кандидатура влаштувала далеко не всіх депутатів. Депутат міської ради від «УКРОПу» Сергій Тищенко попросив слово та нагадав павлоградцям, що «саме Євген Аматов був одним із тих, хто організовував поїздки павлоградців на Антимайдан, і тому ця кандидатура не сприятиме об’єднанню депутатського корпусу». Проти кандидатури Аматова виступив також і депутат від партії «Відродження» Олександр Рєзніков. Депутат від «Самопомочі» Ігор Зінько теж виступив проти. Згодом згідно діючого законодавства відбулося таємне голосування. Але у ньому із 36 депутатів взяли участь лише 23, 22 з котрих проголосували за кандидатуру Аматова, 1 - утримався. Об’єднання патріотів «УКРОП», «Самопоміч» та «Відродження» не стали брати участі в голосуванні. А от БПП «Солідарність» та ВО «Батьківщина» голосували разом із ПП «Опозиційний блок».

«Це свідчить про те, що у них існує якась домовленість із «Опозиційним блоком». Не виключено, що надалі вони об’єднаються. Це ми сьогодні вже побачили. Наразі нас, демократичних сил, тепер меншість», - сказав журналістам після сесії голова фракції «УКРОП» Олександр Батуринець.

Отже секретарем міськради обрали Євгена Аматова.

Але на цьому протистояння демократичних сил та «Опоблоку» не закінчилося. Другим питанням сесії було обрання заступників міського голови та керуючого справами міськвиконкому. Анатолій Вершина повідомив, що тепер заступників у нього буде більше, ніж у минулого мера, - чотири. Але під час першої депутатської сесії були затверджені лише два заступники міського голови – Олександр Радіонов (від БПП «Солідарність») та Олена Шуліка (була заступником колишнього міського голови Івана Метелиці). До речі, Аліса Рябова, яка також була заступником попереднього мера, з міськвиконкому звільнилася ще до депутатської сесії. А Сергій Остренко (теж заступник колишнього міського голови), хоча йому і пропонували, від посади заступника нового мера відмовився.

Керуючою справами міськвиконкому обрали Світлану Шумілову. У неї теж є досвід роботи на цій посаді. Вона працювала керуючою справами міськвиконкому декілька років тому. Прізвища ще двох своїх заступників Анатолій Вершина обіцяв назвати на наступній сесії. Пояснив свою заяву тим, що у нього жорсткий відбір кандидатів на цю посаду.

Також на сесії депутати після довгих обговорень, шляхом поіменного голосування, затвердили новий склад виконкому. Поки що, у складі 10 чоловік: Анатолій Вершина (міський голова), Євген Аматов (секретар міської ради), Світлана Шумілова (керуюча справами міськвиконкому), Олена Шуліка (заступник міського голови), Віктор Абрамас (голова Громадської комісії при міськради), Оксана Горова (голова Громадської Ради), Сергій Воронін (Генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля), Євген Симоненко (приватний підприємець), Олексій Пересада (член Спілки інвалідів праці), Олександр Швець (член Громадської організації «Самозахист підприємців»). На місце члену міськвиконкому запропонували кандидатуру Геннадія Щербакова, але депутати від «Опозиційного блоку» її не підтримали. Замість нього (більшістю голосів) до складу виконкому увійшов Олександр Швець. На місце одинадцятого члена виконкому була запропонована кандидатура Валерія Чалого (депутата міськради минулого скликання). Але цю кандидатуру, через його відсутність, запропонували розглянути на наступній сесії.

Депутати також вибрали голів постійних комісій міськради, визначили їх кількісний та якісний склад. Тепер у міськраді буде працювати не 6, як раніше, а 7 постійних комісій. Головою нової комісії з питань боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та мобілізаційної роботи, молоді, спорту, туризму та патріотичного виховання обрали Сергія Тищенка.