Вы здесь

Міська влада провела круглий стіл з бійцями АТО та волонтерами

У вівторок, 20 жовтня, в малому залі засідань на круглий стіл зібралися бійці АТО, члени їх сімей, волонтери, представники військового комісаріату, соціальних та комунальних служб міста. Основна мета круглого столу – обговорити проблеми та нагальні питання, з якими стикаються бійці АТО та їх родини.

20 павлоградців нагородили медалями

Так, на початку круглого столу міський голова Іван Метелиця разом зі своїм замом Алісою Рябовою з приводу минулого Дня Захисника України та за мужність, героїзм, самовіддане служіння Батьківщині, мир у рідному місті нагородили бійців АТО медалями та пам’ятними подарунками.

Отже, медалей «Захисник Батьківщини» були удостоєні: капітан Анатолій Токарєв, майор Ігор Байрак, старший лейтенант Євген Жар, старший лейтенант Олександр Васильєв, старший сержант Валерій Тудвасев, старший лейтенант Максим Тимочко, старший сержант Андрій Хамаза, сержант Олег Стрілець, старший сержант Володимир Петченко, рядовий та волонтер Віталій Сенченко, старший солдат Роман Шелковников, волонтер Григорій Лисов та ін.
А медаллю «За безкорисне служіння Батьківщині» були нагороджені волонтери міста: Максим Нерсесов, Айна Шелковникова та Микола Пугач. Загалом було нагороджено 20 павлоградців.

257 павлоградців вже мають статус учасника бойових дій

Після нагородження міський голова проінформував присутніх про існуючі на сьогодні проблеми для демобілізованих хлопців. На чисельні питання учасників АТО відповідала й начальник управління соціальної праці та захисту населення Лідія Бобровницька. Вона повідомила, що сьогодні статус учасника бойових дій вже мають 257 демобілізованих бійців АТО. Серед них троє прирівняні до інвалідів Великої Вітчизняної війни.

Всі вони тепер мають право на пільги, які передбачені законодавством для ветеранів війни. В основному, це пільги на житлово-комунальні послуги, проїзд у міському та міжміському транспорті, послуги зв’язку, пільги в лікувальних закладах.

Лідія Бобровницька також повідомила, що на сьогодні родини загиблих бійців отримали по 50 тисяч гривень, поранені бійці – по 5 тисяч гривень, а також по 2 тисячі гривень матеріальної допомоги – учасники АТО або їх сім’ї. Загалом по всім цим пунктам вже виплачено 1,5 мільйони гривень.

Але, разом з тим, як виявилось, у бійців зараз виникає чимало проблем з оформленням статусу учасника бойових дій. Нагадаємо, що Ігор Байрак, який був серед нагороджених, служив у батальйоні «Донбас» і після Іловайського котла потрапив у полон терористів. Проте вже більше року він не може отримати статус учасника АТО. На жаль, місцевій військкомат не може допомогти в цій справі, бо статус утверджує міжвідомча комісія в Києві. Як розповіла дружина Ігоря, зараз він у судовому порядку має довести своє перебування в зоні АТО.

Сім’ї безвісти зниклих не мають права на пільги?

Також виявилось, що проблеми є і з виділенням путівок для реабілітації після поранення чи перебування в зоні АТО. Не можуть отримати допомогу чи скористуватися пільгами й сім’ї безвісти зниклих чи полонених в зоні АТО. Адже офіційного статусу «зниклий безвісти» ці бійці не мають.

На зустрічі з міською владою волонтери та бійці АТО цікавились та запитували: хто саме, яка інстанція має встановлювати такий статус, як можна спростити його отримання на місцевому рівні та яких довідок для отримання пільг сім’ями зниклих безвісти та полонених бійців буде достатньо.

«Військовим законодавством передбачено встановлення такого статусу. Його встановлює саме військова частина за результатами службового розслідування. Інколи місцева влада відмовляється приймати довідки з військової частини про те, що військовослужбовці зникли безвісти або потрапили у полон. Кажуть, що такої довідки не достатньо. Але навіть СБУ з пошуку бійців робить запит саме у військову частину. Тільки тут є всі достовірні дані про бійців. Тому потрібно на місцевому рівні прийняти вольове управлінське рішення, щоб приймати такі довідки з військової частини. Не потрібно бюрократизувати цей процес, тоді й проблем з отриманням статусу «зниклого безвісти» та отриманням пільг не буде», - каже учасник АТО та військовий юрисконсульт Максим Тимочко.

Після отримання такого статусу родини зниклих безвісти зможе отримувати соціальну допомогу та пільги. А в Павлограді таких людей чимало.

Міський голова пообіцяв присутнім подумати над цим питанням й обговорити з депутатами та соціальними службами, як можна спростити цей процес. 

Учасники АТО отримують земельні ділянки

На круглому столі представники земельного відділу міськвиконкому повідомили, що наразі земельні ділянки для павлоградців - учасників АТО виділені у двох районах міста – на селищах Соснівка та ім.18 вересня. Так, на селищі ім.18 вересня земельні наділи під забудову житлового будинку отримав вже 31 учасник АТО. В селищі Соснівка розроблені детальні плани, розплановані вулиці під 182 земельні ділянки. Більшість з них вже зайнята учасниками АТО, які наразі проходять процес реєстрації та оформлення прав власності на землю.

Але бійці АТО цікавляться, чи можна отримати ділянку в іншому, більш зручному для них місці. Наприклад, занедбану кимось ділянку, яка кілька років не використовується чи не забудовується власником, недалеко від їх оселі.

Міський голова відповів, що останнім часом такі заявки від учасників АТО до них надійшли й декілька таких ділянок вже знайшли та віддали. А взагалі вирішення цього питання можливе.   

P.S.: За підсумком круглого столу бійці АТО та волонтери вирішили об’єднатися на базі однієї міської громадської організації, в якій будуть працювати спеціалісти різних рівнів - юридичного, консультаційного, волонтерського, соціального та координаційного профілів. А вже потім ця організація буде напряму працювати та обмінюватися інформацією з міською владою для вирішення нагальних проблем та питань бійців та волонтерів. Мер, в свою чергу, пообіцяв допомогти в створенні цієї організації.