Вы здесь

Самооборона разом з міліцією конфісковувала гральні автомати (оновлено 19.10)

День захисника України в Павлограді, 14 жовтня, завершився для представників Громадського формування «Павлоградська самооборона» не домашнім чаюванням з рідними, а зовсім не тематичним для цього свята заходом, але вже звичним для їх буднів.

Після ходи патріотичних сил Павлограду по центральним вулицям міста (акції протесту проти арешту лідеру павлоградського осередку НВР Правий Сектор Ярослава Тарасенка) та під час мітингу під стінами міськвідділу міліції бійці Павлоградської самооборони запропонували начальнику міліції Олегу Малинозі та його підлеглим провести рейд по торгових точках і закладах, де досі працюють гральні автомати. Правоохоронці погодилися зробити рейд одразу після мітингу за умови, якщо самооборонівці покажуть їм точки з ігровими автоматами.

Незабаром рейд почався, разом з самообороною та міліцією поїхали і місцеві журналісти.

У цей день охоронцями порядку було виявлено, опечатано та конфісковано 3 гральні автомати, які стояли в приміщеннях торгівельних точок на автостанції, автобусних зупинках по вул. Дніпровська (зупинка «40 років жовтня») та вул. Гагаріна (зупинка «Парус»).

Всі автомати під час появи правохоронців працювали, за деякими навіть грали місцеві мешканці. Продавчині торгівельних точок кажуть, що ні вони, ні господарі кіосків ніякого відношення до автоматів не мають, бо місце, де вони стоять, здається власнику «одноруких бандитів» в оренду. До речі, власник у цих трьох автоматів один.

«На місце виїхало керівництво Павлоградського МВ, слідчо-оперативна група та представники самооборони. Ці факти задокументовані і зареєстровані в книзі обліку злочинів і пригод Павлоградського міськвідділу міліції. Зараз ми конфіскуємо гральні автомати. Далі передаємо матеріали справи до Павлоградського міськрайонного суду. А вже там все вирішується в судовому порядку – чи це буде штраф власнику з конфіскацією апаратів, чи їх віддадуть назад», - прокоментував ситуацію заступник начальника Павлоградського МВ Сергій Сербін.

«Наразі вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за ч. 1 ст. 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом), що передбачає штраф від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання», - повідомляє прес-служба ГУМВС України в Дніпропетровській області.

В свою чергу ці події у соціальній мережі Фейсбук прокоментувала і Павлоградська самооборона.

«Технічно міліція не може вилучити весь об'єм ігрових автоматів, по яким ми вказали адреси, тому в цей день ми відвідали тільки три заклади. Також якось "дивно" зачинились великі ігрові зали, прямо перед нашим приїздом. Тільки ось працювали і все, «Зачинено!». Власник у конфіскованих автоматів один. Цей факт підтверджують номери телефонів, які написані на автоматах: 0985057433 та 0637121236. Отже, бажаючі, дзвоніть та висловлюйте свою думку з приводу його бізнесу», - написав на сторінці групи начальник інформаційного відділу ГФ «Павлоградська самооборона» Юрій Малімонов.

Також, в неділю, 18 жовтня, правоохоронці разом із членами «Павлоградської самооброни» виявили ще один зал з ігровими автоматами по вул. Леніна. Зал працював під вивіскою «Національна лотерея».

«На момент приїзду слідчо-оперативної групи, зал був відкритий. Там знаходилось 9 ігрових автоматів. За одним із них знаходився гравець. Зараз збирається матеріал за даним фактом. Наразі вирішується питання про відкриття карного провадження за ст. 203 Карного Кодексу України», – прокоментував на місці події майор міліції Сергій Сербін.

Ігрові автомати правоохоронці не вилучали.

«Ігрові автомати зараз вилучати не будемо. Вони надали всі відповідні документи, сертифікати, ліцензію, податок платять. Документи пройдуть відповідну експертизу. І потім буде прийняте рішення», – додав Сергій Сербін.

Представник «Національної лотереї» розповіла, що ігрові автомати у них уже вилучали раніше, але тиждень тому знову повернули, бо не знайшли складу злочину. Вона запевняє, що це не ігрові автомати, а всього лише «Національна лотерея» і що всі дозволи на таку діяльність у них є.

Але це заклад розміщений у житловому будинку. Він працює цілодобово. Мешканці будинку кажуть, що цей факт сильно ускладнює їх життя.

«Всю ніч тут шум, під’їздять постійно машини, із них доноситься гучна музика. Я особисто уже звертався і в міськвиконком, і в міліцію. І ніяких результатів. Ніяка це не лотерея, це зал ігрових автоматів», – розповідає мешканець п’ятиповерхівки Юрій.