Вы здесь

Павлоград знову у диму

Вже більше тижня, під час аномальної вересневої спеки, по всій Україні актуальною залишається проблема задимленості повітря. Не виключення і Павлоград. В місті не тільки палять сміття та листя в приватному секторі, а й постійно горять торф’яники й очерет. Про це свідчать не тільки клуби диму, задимлене повітря, задушливий запах зранку та ввечері, а й яскраві фото та красномовні висловлювання користувачів соціальних мереж. От декілька з них:

«Якщо це не хімічна атака на місто, то як це назвати? Ще кілька таких ночей багато людей можуть не пережити. У роті неприємний присмак і в горлі дере постійно. Може пора звертатися в МНС? Або в СБУ? Адже нас труять, я цілком вже починаю розуміти солдатів першої світової, які зазнали атаки хлором. Що відбувається, народ? Хтось в курсі?», - пише 3 вересня в групі «Наш Павлоград» в Фейсбуці Олексій Турієв.

«Сьогодні в районі 18 школи стояв блакитний туман. Дихати важко! Павлоград і так є одним з міст де найбільше хвороб пов'язаних з легенями. Наші депутати вже забули, що у них термін повноважень ще не закінчився?!», - написав 4 вересня Сергій Михайлов.

«Ще раз про джерелі задушливого смороду в Павлограді. Я знайшов місце горіння - це фекальні торфовища між селищем 40-років жовтня і хуторами. Куди вітер розгорне цей потік диму - там і задушливий різкий запах. Крім того, знайшов місця згарищ на пустирях по хуторах. Скрізь де горіла трава видно і пластикове сміття. Сміття викидають в зарості бур'яну, а потім трава горить разом зі сміттям! Фотографії зроблені ввечері 06.09.2015г. Фото з джерелом диму я зробив з ж/д переїзду на Соснівку, камера направлена на селище 40-років жовтня. Тепер пожежним є робота», - пише 6 вересня користувач Фейсбуку Dmitriy Uranus.

У зв’язку з проблемою задимленості в місті міський голова Іван Метелиця 3 вересня провів екстрену нараду. Їм було зазначено, що скарги на високу концентрацію диму в повітрі надходять від жителів практично всіх районів міста. Ситуація останніми днями, особливо у вечірні часи, нажаль погіршується.

Під час цієї наради присутні обговорили шляхи вирішення проблеми та необхідність екстреного реагування на неї. У заходах мають брати участь всі спеціальні та комунальні служби міста. Міський голова поставив чітку задачу своєму першому заступнику Анатолію Вершині та підрозділам МНС – виявити та ліквідувати всі осередки горіння на території міста.

Для виконання цієї задачі прийняте рішення про виділення додаткових коштів з резервного фонду міста. Керівникам комунальних підприємств надано вказівку про необхідну допомогу транспортом, спецтехнікою та обладнанням.

Мер міста зажадав від контролюючих органів - МНС, міліції, інспекції з благоустрою - посилити роботу з виявлення правопорушників, які, незважаючи на всі звернення про утримання від розпалювання вогнищ, продовжують це робити, та застосовувати до них максимальні заходи впливу, передбачені законодавством.