Вы здесь

ДУК «Правий сектор»: «Геть владу зрадників!» (фото)

Всі ми добре пам’ятаємо про події, які нещодавно сталися в Мукачево. Одні вважають дії представників «Правого сектору» – виявом патріотизму й прагненням покінчити з корупцією, інші – позазаконним та бандитським актом, мета якого – дестабілізація ситуації в Україні. Хоч Уряд зараз заперечує конфлікт між "Правим сектором" та органами влади й підкреслює, що повинні бути покарані і контрабандисти, і вбивці, які розпалили конфлікт на Західній Україні…

Саме це й призвело до Народного віче в підтримку військово-політичного руху «Правий сектор», яке пройшло на Майдані Незалежності в Києві у вівторок, 21 липня. Цього дня на Майдан приїхали з різних куточків України кілька тисяч представників «Правого сектору» та їх прихильників. На віче приїхала група і від Дніпропетровської області (близько 250 чоловік) – з Дніпропетровська, Павлограду, Нікополя, Вільногірська, Першотравенська, Кривого рогу, Синельниково. Разом з представниками ПС з Павлограду поїхала й кореспондент газети «ТН-Експрес».

«Правий сектор» вимагатиме референдуму і не йтиме на місцеві вибори

Перед початком віче «Правий сектор» провів закрите позачергове засідання - з’їзд у Жовтневому Палаці. Основною причиною зібрання стали події у Мукачевому. Кілька годин представники ПС разом з їх лідером та депутатом Верховної Ради Дмитром Ярошем обговорювали проблемні та нагальні питання. Зокрема, в результаті засідання представники «Правого сектору» вирішили висунути вимоги проведення референдуму про недовіру парламенту, Кабінету міністрів та Президентові. Також, за словами Дмитра Яроша, головне рішення, яке було прийнято на з’їзді, це те, що «Правий сектор» не буде брати участі в місцевих виборах.

«Основні питання на референдумі будуть такі: 1. народна недовіра владі; 2. визнати, що на Донбасі йде не АТО, а повномасштабна війна, яку проти нас веде Російська Федерація, як країна-агресор; 3. легалізація добровольчих батальйонів та ДУК «Правий сектор» через законодавчі закріплення; 4. всебічна та повна блокада окупованих територій, - заявив журналістам Дмитро Ярош після засідання. – У випадку, якщо нам не вдасться провести референдум відповідно чинного законодавства, «Правий сектор» має наміри створити свою «народну центральну виборчу комісію» (з осередками в кожній області України), що проведе плебісцит (всенародне голосування)».

Водночас «Правий сектор» заявив, що виступає проти силового скинення діючої влади.

«Ми знаємо, що від нас чекали підпалювань Верховної ради, штурмів адміністративних будівель, провокацій. Але ми – не риба на гачку. Ми проти дестабілізації ситуації в країні й не хочемо використовувати силовий фактор, оскільки знаємо, що таке зброя і до чого це може привести. Якщо почнеться озброєний конфлікт між владою та ПС, цим може скористатися Путін і це дуже не сподобається іншим країнам світу, які зараз допомагають Україні. Тому ми хочемо ввестися в правове поле, й референдум дає таку можливість», - підкреслив Ярош.

Колону «Правого сектору» кияни зустрічали оплесками

Після з’їзду, близько сьомої години вечора, розпочалося Народне віче. На Майдані близько 15 тисяч людей…

Представники та прихильники «Правого сектору» вишукувалися у величезну колону. В перших рядах – бійці ПС, яки беруть участь в АТО, воювали на «передку», далі – хлопці та дівчата в формі, потім – цивільні. Колона – з прапорами України, «Правого сектору» та міст. Загони йдуть алеєю Небесної Сотні. Скандують: «Слава Україні! Героям слава!», «Україна понад усе!», «Правий сектор!».

Кияни та цивільні зустрічають довгу колону ПС оплесками, викрикуючи: «Правий сектор – Герої України!», «Дякуємо героям!». На Майдан представники ПС заходять під лемківську пісню "Пливе кача" — під неї прощалися з убитими під час Революції гідності. Віче починається з державного гімну. Військові прикладають кулак до грудей, цивільні — долоню. Бійці "Правого сектора" тримаються разом, решта людей обступають їх з усіх боків. В небі кружляє відеокамера – безпілотник з прапорами України та «Правого сектору». Після гімну починається молитва під проводом військових капеланів ДУК «Правий сектор» за єдність України, за перемогу Визвольної війни.

Біля Головпоштамту за ак­цією спостерігають десятеро міліціонерів та двоє патрульних. Близько до учасників мітингу не підходять.

Зі сцени колишній в'язень Дмитро Павліченко (отримав довічне ув'язнення за вбивство столичного судді Сергія Зубкова. Торік, після Революції гідності, амністований і реабілітований) каже, що на Майдані зібралися 100 тисяч людей. ­Натовп починає озиратися…

Хлопців із «Правого сектора» ми, народ, маємо назначити народною міліцією, — закінчує він промову. 

Натовп скандує «Ярош, Ярош!». Лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош виходить із-за спин трьох охоронців. Махає руками, щоб припинили кричати.

«Давайте тільки без «Ярош», я ж не Ющенко. У нас люди люблять — творити месій, а я ­такий же простий і грішний, як і всі тут. Ми робимо те, що мусимо — захищаємо державний суверенітет, територіальну цілісність держави, - каже зі сцени побратимам лідер ПС. - Режим Порошенка повністю себе дискредитував. Ставши на шлях зради національних інтересів, ця влада втратила легітимність і моральне право очолювати український народ. Тотальна корупція, яка веде до зубожіння українців, стала візитною карткою діючої влади. Переслідування патріотів, боротьба з добровольчим і волонтерським рухом, співпраця з російськими окупантами, антиконституційна здача українських територій – такою є політична «програма» команди Порошенка. Цей режим є антинародним за своєю суттю, і продовження його панування ставить під загрозу майбутнє української нації».

Ярош заявляє, що народ вже втомився від дій існуючої влади і що «це зібрання - великий поштовх до початку нової революції, і якщо влада не припинить репресії проти добровольців, то «Правий сектор» буде організовувати постійні акції цивільної непокори». Наостанок заявляє, що військово-політичний рух, ДУК «Правий сектор» тепер перейменовується в Національний визвольний рух «Правий сектор».

Після віче на екрані, встановленому поряд зі стелою Незалежності, транслюють документальний фільм "Добровольці Божої чоти". Дивитися його залишаються ще кілька сотень людей.

Представники Дніпропетровщини та інших областей вишукуються в колони та залишають Майдан. Поки що…