Вы здесь

«Гуліверівському стрілку» дали 8 років позбавлення волі

Нарешті, через 9 місяців судова справа «Гуліверівського стрілка» завершена.  В п’ятницю, 17 липня,  павлоградський міськрайонний суд після дебатів виніс вирок обвинувачуваному Олексію Юношеву. Провина обвинуваченого судом була повністю доведена. Хоча, напередодні на судових дебатах Олексій Юношев стверджував, що пістолет не його, що перший постріл здійснив потерпілий, а стріляв він потім в Олександра Шевченка тільки тому, що захищав свою сім’ю – дружину та дитину. Окрім того, Олексій звинуватив суд в несправедливості.

«Суд інкримінував мені три статті не справедливо. Прямих доказів немає, експерти відповідають в суді шаблонними фразами. В такому разі, скажіть мені, що саме доказує мою провину по 263 статті? Суд так і не розібрався, де був куплений пістолет, у кого він зберігався, і хто зробив перший постріл. Та й більшість свідків зі сторони потерпілих кажуть неправду. Суд відмовив мені в проведенні балістичної експертизи, чим грубо порушив мої права. На цьому зараз будується наше правосуддя?», - обурився підсудний Юношев під час свого виступу.

А адвокат обвинуваченого після виступу на дебатах підопічного зауважила, що стрілянина в потерпілого – це необхідний та вимушений самозахист, й наполягала на тому, що Олексій взагалі не винен й попросила для нього у суду виправдувальний вирок.

Однак судді були незламні…

«Підсудний придбав та зберігав вогнепальну зброю. А в той день його дії були спрямовані на те, аби саме вбити потерпілого. І настання смерті вдалось уникнути тільки завдяки кваліфікованим діям лікарів. Але на вирок вплинули пом'якшувальні обставини. Це те, що Олексій Юношев виховує неповнолітніх дітей, у нього добра та позитивна характеристика з роботи. Ми це врахували», – резюмував головуючий суддя Олександр Щербина.

Одже суд виніс вирок – 8 років позбавлення волі та зобов'язав підсудного виплатити потерпілій стороні загалом 92 тисячі гривень - матеріальної та моральної шкоди.

Із вироком суду потерпілі не згодні. Вони вважають його занадто м’яким і мають намір оскаржити рішення павлоградського міськрайонного суду.

«Чесно кажучи, я в шоці, не очікувала такого вироку. Ми думали, що суд підтримає прокуратора й дасть Юношеву мінімум 10 років ув’язнення. Його провина доведена повністю. Тим більш підсудний наніс непоправну шкоду здоров’ю мого чоловіка. Тепер він інвалід другої групи. Ми вважаємо, що рішення суду не справедливе. Подамо на апеляцію», - сказала дружина потерпілого Наталя Шевченко після оголошення вироку.

Сторона підсудного з вироком теж не згодна.

«Ми зовсім не згодні з вироком суду. Я упевнена на 100 відсотків, що мій чоловік не винен, тому буду подавати на апеляцію», - обурено каже дружина обвинуваченого Оксана.

Суд зауважив, що вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів із дня його проголошення. А поки що кожен пішов  зали суд зі своєю правдою. Олексія Юношева відвезли у СІЗО. Чи виграє він апеляційний суд - наразі тільки одному Богу відомо. Але він усе правильно розсудить.