Вы здесь

Павлоград більше не лікуватиме безкоштовно іногородніх

У середу, 15 липня, у міськвиконкомі зібралися представники місцевої влади та медичної сфери Павлограду, Тернівки, Павлоградського та Юр’ївського районів. Вони обговорили проблему компенсування Павлограду витрат із бюджетів інших міст та селищ регіону за лікування мешканців Західного Донбасу, які отримують медичну допомогу у Павлограді. Бо зараз за це сплачує лише міський бюджет. 

«Спектр надання медичних послуг в Павлограді та райцентрах регіону значно різниться. Так, Павлоград — єдине місто в Західному Донбасі, яке має відділення трансфузіології і гемодіалізу, комп’ютерний томограф, патологоанатомічне та реанімаційне відділення, ВІЧ-лабораторію, інфекційне відділення і пологовий будинок. Звісно, всі пацієнти Західного Донбасу за цими медичними послугами їдуть до нас. Але ці послуги вони отримують за рахунок місцевого бюджету, а значить за кошт громади - мешканців Павлограду», - каже заступник міського голови Аліса Рябова.

Коли медичні заклади міста фінансувались із обласного чи державного бюджету, і медична реформа ще не почалась, то питання не стояло так гостро. Цьогоріч же на плечі місцевого бюджету лягло фінансування переданих двох медіко-санітарних частин та 4 лікувальних закладів.

- Якщо підрахувати скільки видано послуг мешканцям інших територій, в сукупності – це понад 6 мл. Грн. за рік. Це в той час, коли медицині міста не вистачає понад 20 млн грн. Із місцевого бюджету ми уже виділили 30 млн грн. Ми не можемо собі дозволити і надалі займатись благодійністю і надавати послуги безкоштовно, – додала Аліса Рябова.

- Лише з початку року у стаціонарі лікувалася 871 іногородня людина, а травмпункт прийняв 532 пацієнта з іншого міста, — каже головний лікар міської лікарні №4 Марина Костюкова.

- Тільки за останні півроку у пологовому будинку Павлограда народилося 123 дитини з селищ Павлоградського району, більше 70-ти - з Юр’ївського.  А ще плюс Тернівка, Першотравенськ», - підтримує діалог головний лікар Павлоградського пологового будинку Наталя Куцевол.

За словами начальника управління охорони здоров’я Павлограду Олени Герасименко, Павлоград вже (за 6 місяців поточного року) витратив 2,6 млн грн на лікування іногородніх. У 2016 році на лікування іногородніх планують витратити близько 6 млн. грн.

Тому міська влада та керівники медичних закладів міста звернулись до керівників районів, мешканці котрих обслуговуються в лікарнях Павлограда, із проханням укласти угоди (договори) щодо лікування їхніх пацієнтів та надання фінансової підтримки лікарням за послуги, які уже надані і будуть надаватись у 2016 році. Всі розрахунки були надані по факту і на 2016 рік, розраховані в середньому. Відділ охорони здоров’я Павлоградської міськради надіслав листи до керівників населених пунктів з вимогою компенсувати хоча б витрати на енергоносії, харчування та дезінфекцію. Більшість районів із розумінням віднеслись до цього питання. Декотрі уже перерахували кошти. Так, на листи відгукнулися вже Павлоградський, Петропавлівський, Юр’ївський та Межівський райони. Однак проблемним залишається лише Першотравенськ.

«У цьому році Павлоград обслужив першотравенських пацієнтів на сумму 268 тис. грн.», - зазначила Олена Герасименко.

Нещодавно на спільну нараду у Павлограді запросили керівників та головних лікарів всіх навколишніх регіонів. Відгукнулись всі, окрім Першотравенська, котрий ігнорував і запрошення, і звернення.

«Першотравенськ не хоче розглядати це питання. Більш того, представники Першотравенської місцевої влади написали скаргу до обласного департаменту охорони здоров’я з приводу того, що Павлоград у них щось вимагає , а вимагати не повинен. Ми розуміємо, що ситуація складна . Але самотужки Павлоград не зможе благодійно лікувати увесь регіон», – сказала Олена Герасименко.

Небажання фінансувати лікування своїх пацієнтів у Павлограді, Першотравенськ пояснює тим, що вони теж лікують хворих із Межової, Петропавлівки і їм за це ніхто не платить.

 «Якщо і надалі Першотравенськ ігноруватиме наші звернення , то ми вимушені будемо приймати відповідні заходи», – говорить Олена Герасименко.

Уже зараз Павлоградське патологоанатомічне відділення відмовило Першотравенську у наданні послуг – не приймають тіла пацієнтів. Але, поряд с тим, павлоградські лікарі не відмовляють у екстреній медичній допомозі, бо за це лікарю може загрожувати кримінальна відповідальність.

Тож, до наступної сесії міськради (до 28 липня) стане відомо, які населені пункти співпрацюватимуть з павлоградськими лікарнями, а які – ні.