Вы здесь

За півроку на туберкульоз захворіли 54 павлоградця

За підсумками 6 місяців 2015 року  виявлено 54 нових випадків захворювання на туберкульоз серед мешканців міста Павлограда і цей показник дещо перевищує  рівень попереднього року. На жаль, за 6 місяців 2015 року на туберкульоз захворіло дві  дитини та один  підліток.

В порівняні з аналогічним періодом 2014 року дещо змінилась соціальна структура серед осіб, що захворіли на туберкульоз: збільшилась кількість працюючих осіб до 35,2% від усіх захворілих, знизився відсоток соціально-незахищених осіб, на жаль є 4 випадки захворювання на туберкульоз жінок, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною.

Продовжує зростання й кількість ВІЛ-інфікованих серед вперше захворілих на туберкульоз: за 6 місяців виявлено 23 особи з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ, що складає 42,5%.

Зауважимо, що в Україні лікування на туберкульоз залишається безкоштовним. Так в 1 півріччі 2015 року хворі на туберкульоз в м. Павлоград були забезпечені протитуберкульозними препаратами в повному обсязі.

В світі вище наданого, хочемо закликати населення нашого міста до щорічного флюорографічного обстеження, своєчасного звернення за медичною допомогою у разі виникнення симптомів, підозрілих на туберкульоз: кашлю понад 2 тижнів, слабкості, підвищення температури тіла та інше.

Щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно уникати відвідування місць, де є велике скупчення людей. Якщо людина, яка знаходиться поблизу, кашляє та має хворобливий вигляд, необхідно відійти від неї якомога далі. Необхідно уникати місць громадського харчування, а також не купувати продукти харчування на стихійних ринках, особливо м’ясні та молочні продукти, тому що тварини також хворіють на туберкульоз.

Необхідно вести здоровий спосіб життя та повноцінно харчуватися, мати позитивну соціальну поведінку.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

В.о. завідуючого диспансерним відділенням О.Ю. Гриб