Вы здесь

Волонтери вирішують проблеми селян

Ми вже не раз писали про єдиний в Україні волонтерський проект «ферма для бійців АТО». Нагадаємо, що цей проект стартував навесні цього року. Декілька волонтерів з павлоградського об’єднання «Армія допомоги» викупили земельну ділянку в селі Морозівське (Вербківська сільська рада) Павлоградського району для ведення сільського господарства та створення центру психологічної реабілітації українських бійців. Всі овочі, домашня птиця, яйця, молоко та худоба, які вирощуються на «фермі», йтимуть на допомогу бійцям АТО.

Наразі на городині живуть два теляти, четверо козенят, двоє поросят, курки, гусаки, качки, індики та вирощуються овочі – картопля, капуста, кукурудза, помідори, буряки, тиква та зелень.

Волонтери Андрій та Аня на «фермі» розчистили бур’яни та сміття на подвір’ї, облагородили невеличку хатинку, побудували курятник та сараї для худоби, вирили басейн для птиці, посадили овочі. Цьому благородному ділу волонтери приділяють увесь вільний час, навіть живуть тут постійно. А на вихідних до них на допомогу приїжджають інші павлоградські волонтери (Юрій, Аня, Віталій) та приходять місцеві мешканці. Іноді на «ферму» у гості заглядають і бійці різних батальйонів. Дехто з них приїжджає відпочити психологічно, інші – попрацювати. «Ніщо не може краще лікувати нас від «синдрому війни», аніж сільське повітря, природа, тварини та фізична праця», - кажуть самі бійці.

Але разом з тим, волонтери не тільки потоваришували з мешканцями села, а й переймаються їх проблемами. Одна з таких проблем завдяки волонтерам Ані та Андрію була нещодавно вирішена.

Так, на вул. Залізнична два роки тому була вибита свердловина. Але в травні цього року вона зламалася. Майже два місяці мешканці вулиці були без води. Тоді волонтери звернулися до голови Вербківської сільської ради Любові Холоденко з проханням вирішити питання з водою та відремонтувати свердловину. Вона погодилась - за кошти сільської ради для свердловини був придбаний спеціальний електронасос, який місцеві мешканці встановили власноруч.

«Гарно, що у нас в селі з’явилися такі люди, як Аня та Андрій, яким не байдужа наша доля. Хочемо їм дуже подякувати за вирішення проблеми зі свердловиною. Тим більш, що вода в ній гарна», - каже мешканка вул. Залізничної Галина Василівна.

Окрім проблеми з водою, вирішили волонтери й питання доставки хліба в цю частину села. Домовилися з павлоградською пекарнею ЧП «Гетьман», яка, до речі, надавала волонтерам безкоштовно хлібобулочні вироби для бійців в зоні АТО.

І тепер на вулицю через день приїжджає машина з теплим та запашним хлібом.