Вы здесь

Святослав Максимчук обіцяє зелену вулицю селу

В четвер 9 липня, призначений 21 травня поточного року, розпорядженням президента України головою Павлоградської райдержадміністрації Максимчук Святослав Євгенійович зустрівся з журналістами міста. Він розповів, що родом з селянської сім’ї на Рівненщині. По закінченню Дніпропетровського економічного інституту працював на заводі Павлоградхіммаш, потім, до призначення на посаду голови районної адміністрації, керував на Павлоградщині фермерським господарством. 

На думку Святослава Євгенійовича те, що при нинішньому уряді України до влади на місцях приходять не політики – балакуни, а технократи, буде сприяти подальшому економічному розвитку нашої країни. За його словами, людина яка може організувати роботу на виробництві, має певний обсяг знань, дасть позитивні зрушення не в політичній а в економічній площині. І коли біля керма місцевого органу влади буде стояти справжній господар - настане порядок. Бо ж людям потрібні не слова, не політичні лозунги, а конкретні справи.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо реформування місцевої влади, новий голова Павлоградської райдержадміністрації зокрема сказав:

- Реформа, яка мала на меті створення об’єднаних громад розроблювалась ще в 2003 році. Бо вже тоді було видно, що необхідні кардинальні зміни, аби не допустити занедбання наших сіл.  На Павлоградщині вже відбулось обговорення питання створення об’єднаних громад в нашому районі за участі голів сільських рад, представників районної ради та райдержадміністрації, фінансового та економічного відділу районної влади.

Вирішено, що в Павлоградському районі найбільш доцільно і оптимально буде створити три об’єднані громади. Перша, з центром в селі Вербки, буде об’єднувати: Поперечненську,  Вербівську, Кочережську і В’язівоцьку сільські ради.  Друга, з центром в селі Богданівка, об’єднає Богданівську, Новоруську и Новодачинську сільські ради. До складу третьої громади в центром в селі Межирич увійдуть Межиріцька, Карабинівська, Булахівська Троїцька, і Богуславська сільські ради. Головою громади  може буде обраний будь-який її член, гідний поваги і довіри виборців. В сільрадах, які ввійшли до складу громади, буде обиратись староста і 2 – 3 його помічники.

Що зміниться в житті селян після створення таких об’єднаних громад? Перш  за все проект передбачає розподілення коштів громади не зверху вниз, по залишковому принципу, коли всі гроші йшли в Київ, і звідти розподілялись, а навпаки. На сьогодні є реальна можливість залишити громаді 60% реально зароблених коштів  а 40% віддавати наверх. І громада буде приймати рішення, як розподіляти свої кошти, скільки виділяти на медицину, на пожежну безпеку, чи на  правоохоронні органи, на ремонт доріг, утримання закладів освіти, культури, надання допомоги малозабезпеченим мешканцям сіл і т. д. Громада буде також вирішувати чиїми послугами їй користуватись. Не влаштовує, скажімо, її, як підтримують правопорядок на її території представники павлоградської міліції, вона зможе розірвати з нею договір і звернутись за послугами до Тернівської міліції. Громада зможе за свої кошти утримувати машину швидкої медичної допомоги і медперсонал щоб не чекати доки через 30- 40 хвилин приїде така машина з міста, а оперативно надати хворому лікарську допомогу, а при необхідності доставити його в районну чи обласну лікарню.

 По-господарські розподіляючи кошти, не допустить громада, щоб  в селі не було дитсадка, і була напівпорожньою за відсутністю учнів, школа. Відкриє в цій школі дитсадок. Тобто, громада буде повноправним господарем у свої селах.

На запитання журналістів, а чим в такому випадку будуть займатись дві нинішні гілки влади  – районна рада і райдержадміністрація, Святослав Євгенійович відповів:

- Райдержадміністрація реорганізується в префектуру на чолі с префектом  з 5 - 6 фахівцями. Вони будуть здійснювати суто наглядову справу – відслідковувати, чи не порушують їхні дії чинного законодавства.

Районна рада залишається, в її склад ввійдуть представники громад і вона буде  дорадчим органом. До речі, урядом розглядається питання і про подальше об’єднання в певні структури всі райони областей України.

Відзначив голова райдержадміністрації, що при створенні об’єднаних громад закордонні інвестори будуть зацікавлені вкладати свої кошти в розвиток малого сімейного бізнесу, а саме - на колишніх землях  КСП, які сьогодні належать селянам-пайщикам створювати молочні кооперативи, мін-підприємства по вирощуванню та переробці овочів і фруктів. Вже зараз канадська фірма виступає спонсором відкриття в районі торгових комплексів.

З прес-конференції можна зробити висновок – у села з’явилась реальна можливість відродитись, а до керма районної влади на Павлоградщині нарешті прийшов керівник-господар, не за чутками знаючий хліборобську справу, який, надіємось, буде дбати про те,  щоб ніщо не заважало селянам розбудовувати життя гідне їхньої праці.