Вы здесь

Волонтери передали бійцям 25 бригади заброньований «Урал»

В четвер, 9 липня, на фронт відправилася ще одна бойова машина «Урал», відремонтована та заброньована волонтерами і шахтарями-регресниками так званого «Вербківського бронетанкового заводу» (ВБТЗ) під керівництвом Віталія Сенченка. Машина поїхала до бійців 9 роти 25 Окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади 3 десантного батальйону.

«Пригнали ми її прямо з передової. Ми разом з волонтерами ВБТЗ ремонтували та бронювали наш «Урал» тиждень, а потім ще 2 дні фарбували. Це досить швидко. І для ВБТЗ це, мабуть, рекорд, бо обсяг роботи був дуже великий. Волонтери, фермери та шахтарі-регресники працювали по 12-14 годин без перерви. Окрім того, в цьому нам допомагали наші друзі - ШУ Тернівське (директор Василь Снігур), директор ринку «Юлана» Валентин Чекалін та інші. Деякі попросили їх не називати. Всі ці люди привезли нам метал і шахтну стрічкову гуму для бронювання, зварювальні апарати, електроди, запчастини на машину. – розказує боєць 9 роти 3 ДБ 25 ОДПДБ Вадим Бровенко.

Після того, як «Урал» пофарбували вербківські школярі і вихованці танцювального колективу «Райдуга» прикрасили його внутрішню частину різноманітними дитячими патріотичними малюнками та побажаннями для бійців.

Цей «Урал» для бійців універсальний. За його допомогою перевозиться особистий склад, з полю бою вивозяться поранені, він працює і як черговий тягач.

«Броню Уралу не пробивають кулі навіть калібру 7.65. Може якась великокаліберна зброя візьме, але не факт. Уламки йому теж не страшні. Бо еквівалент броні від ВБТЗ вище ніж у сучасних бронетранспортерів серійного виробництва», - вихваляється Вадим Бровенко.

До речі, разом з «Уралом» волонтери ВО «Армія допомоги» передали бійцім невеличкий продуктовий набор.

Для ВБТЗ це вже 26 відремонтована одиниця військової техніки, яка виїжджає з території заводу до зони АТО. Це «УАЗіки», «Урали», БМП, БТРи, «Волги», та навіть баня на колесах, в якій купаються морпіхи та бійці інших батальйонів.

Наразі на ВБТЗ готуються до ремонту та бронювання ще однієї бойової машини – ГАЗ-66. Й для нього потрібно дуже багато деталей та запчастин: щиток приладів (газ-66, газ-53); лівий паливний бак (газ-66, газ-3307); бронедроти; свічки запалювання; гумові патрубки на систему охолодження (газ-53, газ-66); замок запалювання; акумуляторна батарея - 90А (газ-66, газ-53). Якщо у вас є бажання та можливість допомогти в цій благородній справі, звертайтеся до Віталія Сенченка за тел. (050)-936-08-56.