Вы здесь

Суд у справі Юлії Мартьяненко знову перенесли...

Після місячної перерви у Павлоградському міськрайонному суді в п’ятницю, 3 липня, відбулося чергове засідання по справі вбитої дівчини Юлії Мартьяненко. Протягом місяця колегія суддів з'ясовувала, якого ступеня тяжкості тілесні ушкодження були нібито причинені обвинуваченій М. під час подій 20 жовтня 2014 року.

Експерт під час судового засідання не зміг кваліфікувати тілесні ушкодження, які значаться в медичній довідці. Бо «забій грудної клітки справа» ні якій класифікації не підлягає. Звісно, ця заява обурила сторону захисту. І вона звинуватила експерта в некомпетентності та непрофесіоналізмі, далі адвокат підсудних став вимагати, щоб суд заслухав лікаря, який виписував М. довідку.

Після кількох питань адвоката потерпілих з цього приводу підсудна М. визнала факт бійки з другою потерпілою Христиною та зізналася у скоєнні грабежу. А судді, порадившись, клопотання сторони захисту відхилив.

Тоді адвокати сторони захисту несподівано заявили, що в них є ще один свідок тих нічних подій. Але у всіх одразу виникли питання: де цей свідок був раніше, чому досі не заявив про себе і не був допитаний?

Цікаво те, що адвокат захисту Савченко не зміг назвати ім’я по батькові та адресу свідка. Також він розказав, що вони приховували свідка, бо на нього міг чинитися тиск з боку потерпілих.

На питання суддів, де свідок зараз, адвокат відповів, що він на роботі. Суд, порахувавши цей факт затягуванням судового процесу, в клопотанні адвокату захисту відмовив. Потім в судовому засіданні за проханням адвокату Савченко зробили перерву на 1,5 години…

В понеділок, 6 липня, нарешті почалися судові дебати. Прокурор зачитав в суді обвинувальний акт. Минулого засідання зачитати акт прокурору не надав можливості обвинувачений Ц.

«Юлії Мартьяненко, при нападі, були заподіяні тяжкі тілесні ушкодження: відкрита черепно-мозкова травма, крововилив, закриті переломи кісток ... Не приходячи до тями, Юля померла в міській лікарні.
- Обвинувачений психічними захворюваннями не страждав. На першому допиті підсудна М. показала, за яких обставин і з ким був здійснений грабіж. Державне обвинувачення вважає достатніми наявні у справі докази, щоб визнати обвинувачених винними.
До того ж, М. та Ц. тоді перебували в стані алкогольного сп'яніння, що є обтяжуючою обставиною. Обвинувачуваний Ц. свою провину не визнає, процес затягував.
Обвинувачення просить суд присудити обвинуваченим максимальну міру покарання у злочинах ч.2 ст.121 КК України (заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть) і ч.2 ст. 187 КК України (напад з метою заволодіння чужим майном із застосуванням насильства): підсудному Ц. - 15 років позбавлення волі; підсудній М. - 6 років позбавлення волі».

Про максимальний термін покарання під час дебатів клопотали перед судом і постраждала сторона: мама Юлі і Христина, яка, за її словами, залишилася жива лише завдяки тому, що поруч опинився чоловік, який не побоявся надати їм допомогу.

Після виступів прокурора та потерпілої сторони адвокати захисту попросили суд відкласти засідання, бо у них обох день народження. Крім того, їм треба порадитися, у зв'язку з оголошеним звинуваченням. Суд перенесли на 7 липня.

Але 7 липня потерпілу сторону чекав новий сюрприз – адвокат Савченко, ввечері, 6 липня, написав заяву до суду, що він до 9 липня включно знаходиться у відпустці, тому прохає перенести засідання. Суддя Тимченко сповістив присутнім про заяву адвоката і про те, що наступне засідання відбудеться 10 липня.

А вже 10 липня виявилось, що адвокат Савченко після короткої відпустки раптово захворів і взяв лікарняний. Тим часом підсудному Ц. прислали нового, державного адвоката. Але від нього обвинувачуваний відмовився. Результат – засідання знову перенесли, на 17 липня.

Прокурор та адвокат потерпілої сторони вважають, що адвокат захисту Савченко поводиться досить нечемно по відношенню до суду і потерпілим, що він таким чином навмисно затягує судовий процес.

Коли ж нарешті закінчаться дебати і буде винесений вирок наразі невідомо…