Вы здесь

Павлоград патрулюватимуть за допомогою безпілотника

В середу, 8 липня, павлоградські МНСники презентували сучасний безпілотник – квадрокоптер DJI Phantom 2 американського виробництва, який був придбаний за кошти міського бюджету. Його вартість складає 26 тисяч гривень.

«Ми передали у МНС квадрокоптер в постійне користування. Гроші на нього були закладені в місцевий бюджет ще з минулого року. Це обладнання дозволить нашим МНСкам патрулювати територію міста з повітря, застерігати виникнення надзвичайних ситуацій, оперативно реагувати під час НС, стихійних лих, техногенних катастроф, широкомасштабних пожеж, спостерігати за відпочиваючими павлоградцями на пляжах міста та ін. Взагалі ми плануємо, що безпілотник буде використовуватися й для потреб міліції, комунальних служб, інспекції з благоустрою, лісового господарства. Тим більш, що його технічні можливості дозволяють робити нагляд дуже якісно там, де у служб немає прямого доступу», - розповів заступник міського голови Анатолій Вершина.

Безпілотник DJI Phantom 2 важить всього 2 кілограми, він обладнаний сигнальними лампочками для легкого управління, власною камерою на 14 Мп, яка дозволяє під час польоту знімати відео та фото високої якості. Управляється квадрокоптер за допомогою спеціального пульту. А за допомогою смартфона та спеціальної програми ви зможете бачити картинку з камери он-лайн, робити фотографії, знімати відео, керувати їм за допомогою технології Wi-Fi, GPS-навігації та віртуальної радіолокації та його камерою. Квадрокоптер може літати на зарядженій батареї близько 20 хвилин, віддалятися від пульта управління на 2 кілометри та підніматися угору на 500 метрів. Єдиний мінус – він дуже гучний. Тож для військових цілей – не підійде.

Тепер ним вправно керують МНСники – майор Павло Жирнов та капітан Євген Котов, які, до речі, 8 липня влаштували для павлоградських журналістів показовий політ безпілотника в лісі на селищі Бельбес.

Окрім квадрокоптера із місцевого бюджету для рятувальників придбали також чотири кисневі балони та 12 захисних масок фірми Scott на загальну суму майже 120 тисяч гривень. Всі вони – сучасні, удосконалені та якісні. МНСники такому подарунку дуже зраділи. Кажуть, що їх спорядження не оновлювалося вже 20 років. Кисневі системи дозволять працювати МНСникам в будь-яких складних ситуаціях без ризику для власного життя.  

«4 кисневі системи звичайно не забезпечать всіх потреб Павлоградського МНС, але й це для нас велика радість. Дуже сподіваємось, що це не останнє обладнання, яке для нас придбають, - каже начальник Павлоградського МРУ ГУ ДСНС Олександр Миславський. – До речі, Павлоград – єдине місто в області, котре має безпілотник».