Вы здесь

Поляки допомагають переселенцям у Павлограді

Нещодавно, в кінці червня,  Павлоград відвідали представники Польського Центру Міжнародної Допомоги PCPM (Polish Center for International Aid). Мета візиту – допомогти переселенцям з буремного Донбасу та покращити їх умови проживання в Павлограді.

«PCPM видає адресну гуманітарну фінансову допомогу у вигляді картки банку для вирішення житлових проблем переселенців, які потрапили в скрутне, критичне, становище. Ми разом з павлоградськими волонтерами брали загальні списки переселенців – жінок з малими дітьми, інвалідів, самотніх пенсіонерів, багатодітних та малозабезпечених сімей – і телефонували до них. Цікавились, які в них проблеми, в яких умовах вони проживають, чи вистачає коштів на оплату (оренду) житла та комунальних послуг. А потім передавали ці списки полякам», - розповів волонтер з Луганська Антон Дуднік.

Отже представники Польського Центру Міжнародної Допомоги видали переселенцям банківські картки (банк-партнер благодійної програми - Райффайзен Банк Аваль), на які протягом 6 місяців з моменту активації буде зараховуватися фінансова допомога на суму 62 долари США (за поточним курсом банку це 1376 гривень).

Чому переселенцям нараховують саме таку суму на картку кореспонденту газети «ТН-Експрес» пояснила помічник координатора проекту PCPM Марія Піотровська:

«Ми проводили моніторинг та дослідження в цих містах. Вирішили, що цієї суми вистачить на покращення житлових умов (оренду житла) для однієї сім’ї. Ми не прагнемо того, щоб люди звикали, наприклад, як біженці в Грузії, сиділи та чекали нашої допомоги, а вкладали власні кошти для покращення своїх житлових умов, прагнули розвиватися, працювати та будувати своє життя на новому місці».

За інформацією павлоградського волонтера Тетяни Найди, за два дні перебування польських гостей в Павлограді таку допомогу отримали 155 сімей вимушених переселенців м.Павлоград, Першотравенськ, Тернівка, сіл Богданівка та Миколаївка. В цілому в рамках цієї програми буде надана допомога переселенцям в розмірі майже 204 тисячі гривень на місяць.

«Я разом з батьками переїхала в Павлоград рік тому, майже одразу після подій в Славянську. Виїхала тому, що на руках у мене мала дитина. Чоловік продовжує працювати вдома (на Донбасі). Про цю допомогу я дізналася від подружок-переселенок та павлоградських волонтерів, - розповідає переселенка з Ясиноватої Катерина. – І ця сума для мене - значна допомога. Бо ми винаймаємо тут будинок – досить недешеве задоволення. На оплату оренди та комунальних послуг йде більше половини наших доходів».

Катерина каже, що в Павлограді до них (переселенців) відносяться по-різному. Але, в основному, добре. Деякі її знайомі вже планують залишитися в нашому місті назавжди. Сама ж Катерина дуже хоче повернутися додому, до чоловіка, та після війни народити другу дитину.

Анна ТРЕТЬЯК

Для довідки: Польський Центр Міжнародної Допомоги PCPM (Polish Center for International Aid) працює з 2006 року. Це організація суспільної користі, що спеціалізується в галузі міжнародної допомоги: гуманітарної (допомога жертвам стихійних лих, криз і конфліктів); підтримці соціального та економічного розвитку країн; аварійної (медична допомога, рятувальні операції у разі стихійних та антропогенних лих).

А з 2013 року PCPM здійснює гуманітарні проекти та допомогу з метою розвитку в наступних країнах: Ефіопія - освіта в районах, постраждалих від посухи; Ліван - допомога сирійським біженцям; Палестина - підтримка сільського господарства; Грузія - попередження стихійних лих; Таджикистан - професійна інтеграція жінок; Південний Судан – аварійний менеджмент.

Також Центр PCPM допомагає Кенії, Замбії, Боснії і Герцеговині, Іраку та Україні.