Вы здесь

Вирок «гуліверівському стрілку» винесуть в липні

У вівторок, 16 червня, відбулося чергове судове засідання, по справі «гуліверівського стрілка», яка тягнеться вже 8 місяців. До залу суду прийшло, як завжди, багато активістів. Всі чекали на те, що колегія суддів нарешті винесе вирок обвинуваченому Ю. Але, цього не сталося.

Спочатку судді розглянули висновки психолого-психіатричної експертизи стану обвинуваченого, яка здійснювалася на базі Дніпропетровскої клінічної психіатричної лікарні та тривала майже два місяці. Отже, за висновками судово-психіатричних експертів «обвинувачуваний під час скоєння злочину у стані фізіологічного афекту чи іншому емоційному стані, який істотно вплинув на свідомість і поведінку, не перебував. Його поведінка була усвідомленою. Він психічно та емоційно адекватний. Порушень протікання психічних процесів у нього немає».

Під час судового засідання також стало відомо, що кримінальна справа щодо свідка Василенка (з яким обвинувачуваний познайомився в слідчому ізоляторі) та нібито збутого ним пістолету «Zoraki» потерпілому Олександру Шевченку закрита за відсутністю доказів. Отже той факт, за твердженням обвинуваченого, що потерпілий купував у цього свідка зброю не підтвердився.

Також в режимі відео конференції відбувся допит дніпропетровського експерта-генетика щодо походження біологічних слідів на пістолеті. Виявилося, що сліди на зброї є змішаними (тобто декількох людей), але на пістолеті та магазині до нього в більшості переважають залишки відбитків та частинок ДНК саме обвинувачуваного.

На розгляд колегії суддів сторона захисту обвинувачуваного Ю. подала декілька клопотань: про призначення додаткової судово-балістичної експертизи та про зміну обвинуваченому запобіжного захисту на більш м’який (на домашній арешт) у відповідь на клопотання прокурора щодо продовження строку тримання під вартою підсудного ще на 2 місяці. З вищеназваних клопотань суд задовольнив лише одне – не на користь обвинувачуваного - клопотання прокурора. Тож термін тримання під вартою «гуліверівському стрілку» продовжили до 14 серпня. А розгляд кримінальної справи нарешті був завершений. Почались судові дебати.

«Обвинувачуваний раніше притягався до кримінальної відповідальності, своєї вини не визнав. Але його винуватість повністю підтверджується показами потерпілих, свідків, експертів та досліджених матеріалів кримінального провадження. Звинувачення досить обґрунтовано. Підсудний звинувачується за ч.2 статті 15, ч.1 ст.115 та ч.1 ст. 263. Він вчинив особливо тяжкий злочин (замах на вбивство). Під час судових засідань обвинувачуваний різними способами намагався затягнути процес розгляду справи. А потерпілий втратив можливість на нормальне подальше життя, оскільки став інвалідом другої групи. Тому я наполягаю призначити обвинувачуваному покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Також я підтримую цивільний позов щодо відшкодування матеріальних збитків потерпілій стороні», - виступив прокурор.

Дружина потерпілого Наталя Шевченко під час дебатів наголосила, що вони наполягають на призначенні максимального покарання підсудному.

Потім слово надали обвинувачуваному та стороні захисту, але виявилося, що вони до судових дебатів не готові. І це не дивлячись на те, що судді на минулому засіданні попереджували всіх учасників процесу щодо можливих дебатів на цьому засіданні.

Отже наступне судове засідання перенесли аж на місяць (на 16 липня), бо один з судів уходить у відпустку.

«Цього часу достатньо, аби обвинувачуваний підготувався до дебатів. І через місяць ми, сподіваюсь, нарешті винесемо вирок», - підсумував засідання головуючий суддя Олександр Щербина.