Вы здесь

Павлоградці готуються до ЗНО

З 10 по 26 червня в Павлограді проходитиме Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) для абітурієнтів. Випускники шкіл Павлограду та Павлогрдаського району пройдуть тестування на базі Західно-Донбаського професійного ліцею та шкіл № 5, 9, 17 та 20. Про це 3 червня повідомила на сумісній нараді освітян, медпрацівників, МНС-ників та правоохоронців заступник міського голови Аліса Рябова.

В ці дні за порядком будуть слідкувати правоохоронці Павлоградського міськвідділу міліції, за пожежною безпекою в пунктах тестування – павлоградські пожежники, медпрацівники – чергуватимуть на місцях, авто перевізники – контролюватимуть, аби громадський транспорт рухався без затримок, бо тих абітурієнтів, хто запізниться, на ЗНО не допустять. Звісно, дуже велика відповідальність лягає на керівників учбових закладів, де буде проводитись ЗНО.

Цьогоріч на проходження ЗНО в Павлограді зареєструвалося вже близько 450 випускників. Одночасно в одній аудиторії під час тестування зможуть знаходитись 15 абітурієнтів. Таких аудиторів в 5 пунктах ЗНО – 15. 

Правила для абітурієнтів досить жорсткі: їм дозволяється брати з собою лише прозору пляшку негазованої води і звичайний наручний годинник. Строго забороняється брати із собою електронні гаджети – планшети, мобільні телефони, плеєри. Їх, навіть у вимкненому стані, будуть знаходити у випускників за допомогою металошукачів під час реєстрації на пунктах проведення оцінювання.

«В такому разі абітурієнт видаляється з тестування. Такі випадки в Павлограді вже були. Під час тестування з української мови та літератури найбільше видалень було саме через наявність у випускників мобільних телефонів. Серед інших причин припинення тестування – запізнення та відсутність повного пакету документів (або роздрукованого запрошення на ЗНО). Всього в минулому році в Павлограді до тестування не були допущені 20 випускників, по області – 52 чоловіки», - розповіла методист відділу освіти міста Олена Бистрик.

До речі, є вимоги і до зовнішнього вигляду випускників. Одяг має бути не яскравим, охайним, не занадто коротким та без глибоких вирізів.

Відзначимо, випускник, якщо його видалили з тестування, він не задоволений результатами ЗНО чи вбачає порушення процедури оцінювання, може подати апеляцію в судовому порядку.