Вы здесь

Від патріотичних розмов до реальних дій

В п’ятницю, 4 липня, в БК ім. Кірова відбувся перший Форум патріотичних сил Павлограда. На цьому заході зібралися всі патріоти міста - представники громадських організацій, політичних партій, засобів масової інформації, деякі депутати міської ради, підприємці та небайдужі мешканці, приблизно 200 чоловік. 
На черзі дня Форуму стояли основні болючі та актуальні питання, щодо політичної та економічної ситуації в місті та на Сході країни, координації та контролю дій роботи міської влади, комунальних підприємств і правоохоронних структур, люстрації органів місцевого самоврядування, комунальних проблем (в тому числі якості комунальних послуг та розмірів тарифів на газ, воду, проїзд в міському транспорті), збору коштів на потреби української армії, неефективної роботи Громадської ради та інше. 
Учасники відкрили Форум під гаслом «Слава Україні, Героям Слава», співали гімн України, поклавши руку на серце. Також вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час АТО на Сході країни. Перед присутніми виступили 15 активних учасників Форуму, які висловили свої думки стосовно ситуації в місті та внесли конкретні пропозиції щодо вирішення наболілих питань. 
«Сьогодні існуючий державний апарат безсилий перед тими проблемами, які на нас звалилися. І в першу чергу його ефективність залежить від нас. Це ми вибираємо депутатів місцевої та обласної рад, а потім забуваємо їх контролювати і приходимо до тієї ситуації, яка є зараз. Права людини захищаються тільки в тому разі, коли кожен виконує свої обов’язки. А наш обов’язок – контролювати владу, - звернувся до павлоградців в своєму виступі координатор групи «Захистимо Павлоград» Володимир Божко, - Саме в Павлограді, одним із перших, був створений такий орган контролю, як Громадська рада при міськвиконкомі. Як працює цей орган зараз – інше питання. Якщо ця рада не працює, то її потрібно міняти».
«В нашій державі відбулась національна революція, але на жаль нам і донині не вдалося досягнути своєї основної мети – люстрації і повного перезавантаження влади. Але регіонали і комуністи й досі при владі – в Верховній та місцевих радах, зокрема й в Павлограді. Сьогодні я хочу зосередити увагу місцевих жителів на серйозних проблемах, які стосуються кожного павлоградця. Це тотальна корупція і безлад в комунальних та соціальних сферах життя міста. Зазначу, що 12 червня тут проходили громадські слухання. Вони є незаконними, бо місцева влада ігнорувала думку громадськості та підвищила ціни на проїзд в місцевому транспорті. Зараз ми готуємо офіційне звернення до місцевої влади з вимогою організувати нові громадські слухання за участі координаційної ради Форуму і громади міста на предмет зниження цін на проїзд та покращення умов перевозок в громадському транспорті. Це питання ми взяли на особистий контроль, - зазначив у своєму виступі лідер Павлоградської міської організації ВО «Свобода» Владислав Шевчук. – Також нами зроблено офіційне звернення до комунальних служб з вимогою надати звіт про виконану роботу щодо ремонту доріг. Щорічно з бюджету виділяються великі кошти на ремонт автошляхів, але результату немає, через величезний рівень корупції ніяких покращень не відбувається». 
Зважаючи на це Павлоградська організація ВО «Свобода» оголосила про створення ініціативної групи «Громадський контроль». Ця організація буде слідкувати за діями місцевої ради, її виконавчих комітетів, правоохоронних органів та комунальних структур.  «Громадський контроль» готовий приймати скарги і звернення громадян, а також до конкретних дій в боротьбі проти корупції, свавілля влади і правоохоронних органів. Прийом звернень і скарг громадян буде відбуватися кожного четверга та п’ятниці з 9:00 до 12:00 за адресою: вул. Дніпровська, 172б «Бізнес Центр», 4 поверх, 404 кімната. Телефони для координації: 0955515406 (Едуард), 0950107078 (Олег). Також на Форумі оголосили набір активістів і всіх небайдужих прийняти участь в боротьбі за чесний Павлоград. 
Після виступів та обговорення, в самому кінці учасники Форуму проголосували одноголосно та прийняли Резолюцію Форуму патріотичних сил Павлограда «Від патріотизму до реальних дій: об’єднуємося і діємо». Текст резолюції присутнім зачитав депутат міськради та голова Координаційної ради об’єднання патріотичних сил Павлограда Геннадій Щербаков:
«ВИМАГАЄМО: 1. Змінити склад Громадської ради в м. Павлограді.
2. Саморозпуску фракцій ПР і КПУ міськради, як злочинних організацій.
3. Вивчити силами робочої групи за участі громадськості питання підняття цін на проїзд у громадському транспорті м. Павлограда.
4. ЗМІ комунальної власності м. Павлограда подавати об’єктивну і чесну інформацію.
5. Створити групи громадського контролю за участю громадського активу, які будуть займатися питаннями механізмів ціноутворення на воду та теплопостачання.
6. Підготувати звернення до  центральної влади про проведення позачергових виборів до  Верховної Ради не пізніше жовтня 2014 р.
7. Скласти повноваження депутата Верховної Ради від виборчого округу № 96, Мартовицького А.В.
8. Детального звіту начальника міліції м. Павлограда  Олега Малиноги щодо депутатських запитів, а також про діяльність міліції щодо боротьби з незаконним виготовленням та обігом наркотиків.
9. Від депутата обласної ради Пономарчука М.С. звіту щодо його роботи в облраді стосовно економічного розвитку нашого міста».